معاون سپاه: 17 میلیارد دلار برای فعالیت‌های خود در منطقه هزینه کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ کننده سپاه پاسداران ایران در اظهاراتی که نشانگر حجم دخالت ایران در کشورهای منطقه از طریق کمک به گروه‌های نیابتی جهت ترویج ایدئولوژی سپاه پاسداران می‌باشد تصریح کرد که کشورش طی 30 سال گذشته 17 میلیارد دلاربرای فعالیت‌های دفاعی و فرهنگی هزینه کرده است.

وی در اظهاراتی که روز یک شنبه توسط رسانه‌های محلی گزارش شد، گفت: «هنگامی که قاسم سلیمانی، فرمانده پیشین سپاه قدس ایران، وارد جنگ در منطقه شد بسیاری سرزنش و ملامت کردند اما امروز به راحتی می گوییم که ما به سوریه رفتیم و به عنوان مدافعان حرم در آنجا جنگیدیم.»

Advertisement

وی اذعان داشت در ابتدا سپاه پاسداران کشته‌های خود در سوریه را اعلام نمی‌کرد و فقط گفته می‌شد که آنها در غرب ایران کشته شده اند. به گفته نقدی ما دروغ نمی‌گفتیم چون به هرحال سوریه در غرب ایران واقع شده است.

اعتراضات گسترده و بحران‌های عمیق

این در حالی است که با توجه به شرایط سخت معیشتی و اقتصادی اکثر ایرانیان، احتمال آغاز موج جدیدی از اعتراضات عمومی وجود دارد.

پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای در سال 2018 و آغاز کارزار فشار حداکثری و سپس شیوع ویروس کرونا، بحران اقتصادی در ایران بشدت گسترش یافت و تشدید شد.

در تابستان گذشته موجی از اعتصابات کارگری ایران را فرا گرفت. این اعتصابات بخش‌ها و شرکت‌های گوناگون از جمله بخش نفت وگاز و شرکت نیشکر هفت تپه را شامل شد. اعتصاب کنندگان خواستار اجرای قانون طبقه بندی مشاغل و پرداخت حقوق و مزایای معوقه خود بودند.

در طی این اعتراضات پیوسته شعارهایی در رابطه با هزینه کردن اموال عمومی در داخل بجای صرف آن در عراق و لبنان و علیه پرداخت به گروه‌های شبه نظامی مانند حماس سر داده می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم