مسئولان فدراسیون فوتبال ایران در دیسکو چه می‌کردند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تعدادی از اعضای سرپرستی تیم های فوتبال پایه ایران که هفته گذشته همراه تیم ملی جوانان و نوجوانان در اردوی تاجیکستان حضور داشتند، برخلاف قوانین و پروتکل‌های بهداشتی مربوط به کرونا و در اقدامی عجیب در دیسکوتک حاضر شده‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، یکشنبه 3 ژانویه 2021 در اردوی یک هفته‌ای تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان در تاجیکستان، در ابتدا حضور مدیران و سرپرستان تیم‌های ملی فوتبال و مدیران فدراسیون فوتبال که ضرورتی نداشت، آن هم در این اوضاع کرونایی سوال‌برانگیز بود اما بعد مشخص شد که انگیزه آنها از حضور در این اردو شرکت در دیسکو در تاجیکستان است.

بر اساس این گزارش، در این اردو که به بهانه انجام چهار دیدار دوستانه برای تیم‌های پایه بین دو کشور تدارک دیده شده بود، چهره‌های مختلفی از رئیس کمیته تا مشاور دبیرکل و رئیس تشریفات فدراسیون در آن حضور داشتند تا در کنار عوامل پرشمار تیم‌های جوانان و نوجوانان یک کاروان پر و پیمان راهی دوشنبه، پایتخت تاجیکستان شوند، بدون اینکه کار فنی یا مدیریتی انجام شود.

در ادامه این گزارش آمده است که برخی از همراهان و سرپرستان تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان با نقض مقررات و پروتکل‌های بهداشتی و به رغم ممنوعیت خروج از هتل، در معیت تعدادی از ایرانی‌های مقیم تاجیکستان از هتل محل اقامت خارج و در یک کلاب شبانه (دیسکوتک) حضور یافتند که می‌توانست یک فاجعه بزرگ در تیم ملی جوانان و نوجوانان ایران به جهت اشاعه بیماری کووید 19 ایجاد کند و به عوامل تیم میزبان هم آسیب وارد کند اما تا به حال هم هیچ برخوردی عینی و ملموسی با این تخلفات نشده است.

در خلال همین اردو چهره‌های مختلفی از مسئولان فدراسیون فوتبال ایران در قالب مصاحبه‌ها، از مسئولان فدراسیون فوتبال تاجیکستان برای فراهم کردن یک فضای مناسب و بهداشتی برای تامین سلامتی بازیکنان و عوامل کاروان ایران تشکر کردند، در حالیکه خودشان هیچ گونه تعهدی در اجرای پروتکل‌های بهداشتی ساده نداشتند.

گفتنی است، دیسکوها در ایران از زمان انقلاب سال 1979 در این کشور به علت ضدیت این گونه اماکن با رعایت آنچه «شئونات اسلامی» نامیده می‌شود، بسته شدند و در حال حاضر حتی برگزاری «پارتی» نیز ممنوع است و با برگزارکنندگان به شدت برخورد می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم