تاکید انجمن آلرژی ایران بر خرید فوری واکسن کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

تعلل وزارت بهداشت ایران در خرید واکسن کرونا با اعتراض‌های زیادی روبرو شده و به راه‌اندازی کمپین «واکسن بخرید» در فضایمجازی منجر شده است.

انجمن ایمونولوژی و آلرژی ایران با اشاره به برنامه‌های مختلف برای تولید واکسن ایرانی کرونا تاکید می‌کند که با توجه به زمان‌بر بودن ومحدودیت ظرفیت تولید نباید در واردات واکسن تعلل کرد.

Advertisement

این انجمن ایمونولوژی در بیانیه ای نوشته است: «با توجه به گسترش روزافزون پاندمی، کثرت جمعیت، وسعت ابتلا، تعداد بالای مرگ ومیر، افزایش احتمال جهش ویروس در شرایط گسترش آلودگی، نیاز به زمان طولانی برای تکمیل مراحل ۱، ۲ و ۳ کارآزمایی بالینی و نیزظرفیت محدود تولید انبوه واکسن در کوتاه مدت، این انجمن بر خرید فوری واکسن به میزان مورد نیاز تاکید می‌کند.»

پیشتر مسئولان دولتی تحریم‌های آمریکا را مانع اصلی خرید واکسن کرونا عنوان می‌کردند اما مقامات آمریکایی منکر تحریم دارو و اقلامبشر دوستانه شده‌اند. رئیس اتحادیه واردکنندگان داروی ایران هم گفته مشکلی برای انتقال ارز برای خرید دارو وجود ندارد.

با افزایش فشار افکار عمومی، دولت ایران موضوع خرید واکسن را جدی‌تر پیگیری کرده است. در همین زمینه وزارت نیروی ایران ازطریق منابع بلوکه شده فروش برق به عراق 200 میلیون یورو برای این کار اختصاص داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم