سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی ایران را به اتخاذ «واکنشی کوبنده» تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در پی بالاگرفتن تنش‌ها میان تهران و واشنگتن و رصد نشانه‌های فزاینده‌ای درباره این‌که ایران برای حمله به نیروها یا منافع آمریکایی در خاورمیانه طرح‌ریزی می‌کند، لیندسی گراهام سناتور جمهوری‌خواه آمریکایی شامگاه جمعه یکم ژانویه 2021 رژیم ایران را به اتخاذ «واکنشی کوبنده» تهدید کرد.

سناتور لیندسی گراهام در «توئیتر» نوشت: «برای ایرانی‌ها، نباید لحظه‌ای به این فکر بیافتید که سیاست داخلی آمریکا ما را زیر نظر گرفتن همه تحرکاتتان منصرف می‌کند». او همچنین افزود «چنانچه لازم شود به اقدامات تحریک‌آمیزتان با نیرویی کوبنده پاسخ خواهیم داد، در ارزیابی‌هایتان اشتباه نکنید».

از سویی کریس میلر سرپرست وزارت دفاع آمریکا در ساعات پایانی شامگاه پنج‌شنبه در بیانیه‌ای به شبکه "NBC News“ گفت که آمریکا از نزدیک به زیر نظر گرفتن ایران ادامه می‌دهد.

او همچنین افزود: «در حالی که امیدورام با صلح و بدون جنگ وارد سال 2021 شویم، پنتاگون برای دفاع از مردم آمریکا و منافع شان آمادگی دارد».

این اظهارات پس از آن مطرح می‌شود که یک مقام آمریکایی به شبکه «NBC News» گفت که ایالات متحده آمریکا نشانه‌های فزاینده‌ای را رصد کرده که نشان می‌دهد ایران در حال طرح‌ریزی برای حمله به نیروها یا منافع آمریکایی در خاورمیانه است.

این مقام آمریکایی با شرط این ‌که نام او فاش نشود، گفته که «خوانش قصدهای ایران سخت و در برخی مواقع غیر قابل پیش‌بینی است». این مقام آمریکایی همچنین افزود که کشورش این نشانه‌ها را جدی می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم