فرمانده نیروی قدس آمریکا را تهدید به اجرای عملیات در خاک آن کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس ایران، آمریکا را تهدید به اجرای عملیات «تروریستی» در داخل این کشور کرد.

قاآنی روز جمعه 1 ژانویه 2021 با توجه به تشدید تنش‌ها با نزدیک شدن به اولین سالگرد کشته شدن سلیمانی گفت كه كشته شدن قاسم سلیمانی در حمله پهپادی آمریكا ، تهران را از مقاومت منصرف نخواهد كرد.

Advertisement

شایان ذکر است که قاسم سلیمانی در 3 ژانویه 2020 در عراق در جریان حمله پهپادی آمریکا به قتل رسید. او از سوی آمریکا متهم به طراحی حملاتی بود که جناح‌های مسلح متحد ایران علیه نیروهای آمریکایی در منطقه اجرا کرده بودند.

چند روز پس از حمله پهپادی آمریکا بود که ایران، پایگاه هوایی عراق محل استقرار نیروهای آمریکا را هدف موشک باران خود قرار داد.

در همان گیر و دار، نیروهای ایرانی که در وضعیت آماده باش بودند، هواپیمای مسافری اوکراینی را هنگام برخاستن از تهران، هدف دو موشک قرار داده و سرنگون کردند.

اسماعیل قاآنی جانشین سلیمانی در فرماندهی سپاه قدس جمعه 1 ژانویه گفت که ایران هنوز از هم آمادگی لازم برای پاسخگویی به قتل سلیمانی برخوردار است

او در مراسمی به مناسبت سالگرد ترور سلیمانی که در دانشگاه تهران برگزار شد، افزود: «چه بسا کسانی پیدا شوند که پاسخ جنایت شما را در داخل خانه شما بدهند.»

قاآنی گفت: «خط مشی نیروی قدس و مقاومت با اقدامات شیطانی که از آمریکا سر می‌زند، تغییر نخواهد کرد.»

گفتنی است که دو بمب افکن آمریکایی بی 52 چهارشنبه گذشته بر فراز خاورمیانه پرواز کردند که این اقدام از سوی مقامات آمریکایی، پیامی در راستای بازدارندگی ایران در آستانه اولین سالگرد قتل سلیمانی توصیف شد.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران پنجشنبه 31 دسامبر 2020، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را به تلاش برای بهانه تراشی برای حمله به ایران متهم کرد و گفت که تهران با قدرت تمام از خود دفاع خواهد کرد.

نمایندگان متحدان منطقه ای ایران در لبنان، عراق، سوریه، یمن و غزه نیز روز جمعه در سالگرد قتل سلیمانی سخنرانی کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم