.
.
.

مریم رجوی: تا کنون حداقل 190 هزار ایرانی بر اثر کرونا جان باخته‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در حالی که آمار رسمی مرگ و میر بر اثر کرونا بنابر اعلام مقامات رسمی ایران 55 هزار نفر اعلام شده، سازمان مجاهدین خلق مدعی شد تا کنون 192 هزار نفر در ایران بر اثر کرونا جان باخته‌اند.

مریم رجوی رئیس شورای ملی مقاومت ایران روز یکشنبه 27 دسامبر 2020 حکومت ایران را به شانه خالی کردن از خرید واکسن کرونا و افزایش مرگ و میر متهم کرد.

او در صفحه توئیترش نوشت: «قرار ستاد اجرایی فرمان امام که یکی از سازمان‌های خامنه‌ای برای غارت و باج‌گیری است. حتی اگر نمونه‌های آزمایشگاهی تایید شود، کارشناسان رژیم می‌گویند که تولید انبوه آن بسیار زمان‌بر است.»

به گفته رجوی رژیم دینی در ایران ماه‌هاست که از خرید واکسن طفره رفته و وعده تولید «واکسن داخلی» می‌دهد.

رهبر سازمان مجاهدین خلق آیت‌الله علی خامنه‌ای و حسن روحانی رهبر و رئیس‌جمهوری ایران را به تاخیر انداختن خرید واکسن متهم کرد و گفت «به دلیل این سیاست‌های جنایتکارانه آنها از زمان آغاز کرونا تا کنون حداقل 192 هزار شهروند ایران جان باخته‌اند ... این بازی کثیف به ستمدیدگان و محرومان آسیب خواهد زد.»

پیش از این حسین علی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت مجلس ایران گفته بود که دولت در زمینه تامین بودجه لازم برای خرید واکسن کرونا ناکام ماند.

اگرچه عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی ایران، دو روز پیش اعلام کرد که مشکلات، مانع از خریداری واکسن کرونا از خارج از کشور برطرف شده، در حالی که مقامات پیشتر، تحریم‌ها در تأخیر در موضوع بهانه می‌کردند، حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، شنبه 26 دسامبر، بار دیگر با سرزنش آمریکا، وجود موانع داخلی در عدم موافقت مجمع تشخیص مصلحت نظام برای پیوستن به «اف ای تی اف»، گروه ویژه اقدام مالی (برای مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم) را مانع خرید واکسن قلمداد کرد.

طبق آخرین آمار، حدود 55هزار نفر در ایران به علت بیماری «کووید-19» جان خود را از دست داده‌اند، در حالی که نزدیک به یک میلیون و 200هزار نفر به این بیماری مبتلا شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم