.
.
.

ادعای وزیر نفت ایران: توانایی فروش بیش از 2 میلیون بشکه نفت در روز را داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

بیژن زنگنه وزیر نفت ایران در جلسه کمیسیون تلفیق عنوان کرد که ما در سال 95، 96 و 5 ماهه اول سال 97، روزانه 2 میلیون و چهارصد هزار بشکه فروش نفت داشتیم سال آینده نیز می‌توانیم روزانه 2 میلیون و سیصد هزار بشکه نفت به فروش برسانیم.

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ایران در گفت‌وگو با تسنیم گفت: «بیژن زنگنه وزیر نفت در جلسه کمیسیون تلفیق عنوان کرده که ما در سال 95، 96 و 5 ماهه اول سال 97، روزانه 2 میلیون و چهارصد هزار بشکه فروش نفت داشتیم سال آینده نیز می‌توانیم روزانه 2 میلیون و سیصد هزار بشکه نفت به فروش برسانیم که البته این میزان فروش نیاز به 600 میلیون دلار سرمایه گذاری برای نوسازی و تعمرات در بخش‌های زیر ساختی دارد».

پیشتر رویترز با استناد به برخی شرکت‌های ردیابی نفتکش‌ها از جمله شرکت تانکرترکرز گزارش داده بود که صادرات ایران پس از آغاز کارزار فشار حداکثری آمریکا و شیوع بحران کرونا میان 100 تا 200 هزار بشکه در روز در نوسان بوده است.

ایران در چند سال اخیر شاهد اعتراضات عمومی گسترده ای بوده که آخرین اعتراض در آبان 98 در واکنش به افزایش سه برابری قیمت بنزین جهت جبران کسری بودجه هنگفت دولت رخ داد. بنا به گزارش وزرات خارجه آمریکا در جریان این اعتراض حدود 1500 نفر کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم