.
.
.

افزایش قربانیان بهمن در ارتفاعات تهران؛ فوت هشت نفر و مفقود شدن چندین نفر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رییس امداد و نجات فدراسیون کوهنوردی ایران از فوت هشت نفر در 24 ساعت گذشته در ارتفاعات تهران و مفقودی چندین تن دیگر در توچال و قلعه دختر آهار خبر داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، شنبه 26 دسامبر 2020، حمید مساعدیان با اشاره به بهمن و بوران در ارتفاعات تهران اعلام کرد که روز گذشته نفرات زیادی در توچال و کلکچال گیر افتادند که امروز تیم امداد و نجات به آنان دسترسی پیدا کرد.

به گفته او دو جنازه در دارآباد و یک مفقودی در آهار وجود دارد و تیم‌های امداد و نجات در آهار به صورت زمینی برای جستجوی فردی که گرفتار بهمن شده عازم شدند چرا که اگر بالگرد در منطقه حضور پیدا کند ممکن است دوباره بهمن رخ دهد.

مساعدیان تاکید کرد که در توچال فوتی نبوده و تنها چند نفر مفقود شده که برخی از آنان پیدا شدند اما هنوز هم چند نفری در توچال مفقود هستند که باید تکلیف آنان مشخص شود.

رئیس امداد و نجات فدراسیون کوهنوردی ایران همچنین اعلام کرد که در 24 ساعت گذشته حدود هشت فوتی در ارتفاعات مختلف تهران به جا مانده است و از تعداد مفقودی‌ها اطلاعات دقیقی در دست نیست.

مساعدیان همچنین گفت که تا حدود ساعت سه صبح در توچال امدادرسانی شد اما احتمال دارد که چند نفر در توچال هنوز مفقود شده باشند.

روز گذشته نیز شاهین فتحی مدیرعامل هلال احمر تهران به رسانه‌ها اعلام کرد که ریزش بهمن در ارتفاعات کلکچال تهران باعث جان باختن دو نفر و مصدوم شدن دو نفر دیگر شد.

گفتنی است، همزمان با کاهش دما و بارندگی در 18 استان ایران، بارش برف در برخی مناطق به خصوص در شمال این کشور موجب قطع برق روستاها،‌ مسدود شدن جاده‌‌ها و لغو پروازها شده است.

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، ده‌ها خودرو در محورها بر اثر شدت برف و کولاک متوقف شده‌اند که امدادرسانی به آنها انجام گرفته است.

از سوی دیگر، برق برخی روستاها قطع شده است و امدادرسانی به آنها همچنان ادامه دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم