رهنورد در واکنش به اعدام زم: جوان‌کشی و سرکوب به خونریزی سیستماتیک تبدیل شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

زهرا رهنورد از رهبران در حصر جنبش سبز ضمن اعتراض و انتقاد شدید نسبت به اعدام روح‌الله زم، تاکید کرد که در جمهوری اسلامی «جوان‌کشی، سرکوب آدم‌ها و انواع ظلم‌ها و ستم‌ها» به امری پیش‌پا افتاده و «خونریزی سیستماتیک» تبدیل شده است.

زهرا رهنورد همسر میرحسین موسوی در یادداشتی که وب‌سایت کلمه آن را منتشر کرد نوشت: «به شما دولتمردانی که جوان‌کشی، سرکوب آدم‌ها و انواع ظلم‌ها و ستم‌ها در مرامتان، امری پیش‌پا افتاده شده و به خونریزی سیستماتیک تبدیل شده است، توصیه می‌کنم به بزنگاه‌های تاریخ نظر کنید و سرنوشت حکومت‌هایی را که با دیکتاتوری و استبداد با شهروندان رفتار کرده‌اند، ارزیابی کنید».

او با انتقاد شدید از اعدام روح‌الله زم، ادمین کانال تلگرامی آمدنیوز او را «افشاگر رانت‌ها و فسادها» دانست که به اعدام او افتخار می‌کنند.

رهنورد با اشاره به ربودن روح‌الله زم از عراق و انتقال او به ایران، اظهار کرد: «روزنامه‌نگاری را از کشوری دیگر می‌دزدید و به بند و شکنجه می‌کشید و دور از چشم مردم محاکمه و به اعدام محکوم می‌کنید تا تمام روزنه‌های اعتراضات توده‌های عظیم مردم را ببندید و با فراغ بال یک روزنامه‌نگار معترض که شما را قبول ندارد به دار بکشید».

او افزود: «درحالیکه مفسدین، رانت‌خواران و چپاولگران، دست‌افشان و پایکوبان در این ضیافت شوم ظلم و تبعیض و سرکوب، در داخل و خارج کشور سرگرم داد و ستد و غارت هستند و یا در زندان‌های کوتاه‌مدت با اطمینان از بخشش در انتظار آزادی به سر می‌برند».

زهرا رهنورد و همسرش میرحسین موسوی از زمان اعتراض به انتخابات جنجالی سال 88 در حصر خانگی به سر می‌برند. رهنورد از زمان حصر خانگی تاکنون، انتقاداتش را به سیاست‌های جمهوری اسلامی شدیدتر کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم