اسرائیل: هر اقدام انتقامجویانه ایران بهای گزافی برای این کشور خواهد داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ارتش اسرائیل روز دوشنبه 21 دسامبر 2020 هشدار داد که هر حمله ایران و یا همپیمانانش به اسرائیل را پاسخ داده و این اقدام بهای گزافی خواهد داشت.

در این بیانیه آمده که سطح آماده‌باش و همه برنامه‌های لازم برای واکنش به حملات احتمالی تدارک دیده شده‌اند.

این هشدار ارتش اسرائیل چند روز پیش از اولین سالروز کشته شدن قاسم سلیمانی مطرح شد. قاسم سلیمانی فرمانده پیشین نیروی قدس سپاه ایران به همراه ابومهدی المهندس، نائب رئیس شورای حشد الشعبی عراق شامگاه سوم ژانویه 2020 در اطراف فرودگاه بین‌المللی بغداد و در پی حمله پهپادی آمریکا کشته شد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، او را تروریست شماره یک جهان خواند که شخصا دستور از میان برداشته شدنش را داده است. ترامپ گفت که سلیمانی باعث کشته شدن هزاران آمریکایی شده و باید سال‌ها پیش از میان برداشته می‌شد.

دو هفته پیش هم ژنرال کینث مک‌کنزی فرمانده مرکز فرماندهی مرکزی آمریکا درباره احتمال اقدام خودسرانه شبه‌نظامیان وابسته به تهران ابراز نگرانی کرده بود. ژنرال مک‌کنزی گفت: «ایران تسلیحات پیشرفته‌ای در اختیار این گروه‌ها قرار داد.»

او پس از کشته شدن محسن فخری زاده چهره سرشناس برنامه اتمی ایران هم احتمال واکنش انتقامجویانه ایران علیه اسرائیل را مطرح کرد. رسانه‌های ایران هم با طرح این ادعا که فخری زاده با تسلیحات ساخت اسرائیل کشته شده، تل‌آویو را به دست داشتن در این عملیات متهم کردند.

امیر حاتمی وزیر دفاع ایران هم پس از کشته شدن فخری زاده گفت که ایران حتما به این موضوع واکنش نشان خواهد داد. رئیس سازمان انرژی اتمی ایران هم گفت که کشورش در واکنش به کشته شدن فخری زاده تردید نخواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم