.
.
.

دستگیری و برکناری فرماندار ماهشهر به اتهام فساد مالی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

فرماندار شهرستان ماهشهر در استان «خوزستان» با حکم استاندا برکنار شد و توسط نیروهای با اتهام «فساد مالی» دستگیر شد.

پایگاه خبری عصر جنوب، یکشنبه 20 دسامبر 2020 گزارش داد که محسن بیرانوند فرماندار بندر ماهشهر برکنار و با حکم استاندار خوزستان، شهاب صدیقی به عنوان سرپرست این فرمانداری منصوب شد.

بر اساس این گزارش، فرماندار ماهشهر توسط نیروهای امنیتی به اتهام «فساد مالی» بامداد گذشته بازداشت شده است. او ظهر امروز توسط استانداری خوزستان برکنار شده بود.

غلامرضا شریعتی استاندار «خوزستان» در حالی این فرماندار را پس از اتهام فساد مالی برکنار کرد که خود نیز پیش از این مورد اتهام قرار گرفته بود. در پرونده فساد مالی مدیرعامل نیشکر هفت‌تپه پای همسر استاندار خوزستان نیز به میان آمد که در این رابطه 200 هزار دلار از امید اسدبیگی متهم ردیف اول این پرونده دریافت کرده است.

نام امید اسدبیگی متهم ردیف اول این پرونده به عنوان سردسته سازمان‌یافته اخلال در نظام ارزی و پولی کشور از طریق قاچاق عمده ارز و معاملات غیرمجاز ارز‌های دولتی به چشم می‌خورد.

اسدبیگی در یکی از جلسات دادگاه گفت که اعتقاد دارد هر کسی را در هر مقامی می‌توان خرید. همسر استاندار خوزستان اعتراف کرده که هزینه سفر استاندار و خانواده وی (چندین خانواده و وابستگان) را اسدبیگی داده؛ هزینه بلیط‌ها و تور 25 هزار دلار شده است!

این در حالی است که شریعتی، با تکذیب این اتهام تاکید کرد که نیازی به دریافت پول به هر عنوانی و نیز برای سفر خارجی نداشته و ادعا کرد که تمام اسنادش در آژانس‌های هواپیمایی موجود است و آنها از احدی پولی دریافت نکرده‌اند.

دادستانی نیز با دادن اطلاعیه‌ای این موضوع را تکذیب کرد

بیشترین بازدید موضوعات مهم