.
.
.

خواهر نوید افکاری پس از تخریب قبر برادرش: اینجا میدان جنگ نیست مزار نویدمان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

در پی تخریب قبر نوید افکاری توسط نیروهای امنیتی ایران، خواهر نوید افکاری با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به این موضوع نوشت که «اینجا میدان جنگ نیست مزار نویدمان است».

در پی بازداشت پدر و برادر نوید افکاری توسط نیروهای امنیتی، خواهر افکاری، از تخریب سنگ مزار برادرش خبر داد.

الهام افکاری، جمعه 18 دسامبر 2020 در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به تخریب قبر نوید افکاری توسط نیروهای امنیتی ایران و انتشار تصاویری در این باره، نوشت: «اینجا میدان جنگ نیست، اینجا مزار نویدمان است که ریختند و بردند و ویران کردند».

این در حالی است که پیش‌تر اعلام شده بود که حسین و حمید افکاری، پدر و برادر نوید، در زمان آماده‌سازی مزار برای نصب سنگ، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند. البته این دو نفر پس از چند ساعت بازداشت آزاد شدند. هرانا در این مورد نوشت که خانواده نوید افکاری تحت ‌فشار هستند تا از نصب سنگ مزار خودداری کنند.

مزار نوید افکاری در آرامستان روستای سنگر از توابع بخش همایجان شهرستان سپیدان در استان فارس قرار دارد.

نوید، وحید و حبیب افکاری در اعتراضات مرداد 97 شرکت کردند و چند ماه پس از آن بازداشت شدند. پس از مدتی «قتل یک مأمور نیروی امنیتی» به آنها نسبت داده شد که از سوی وکلا و خود آنها رد شد. درخواست بازبینی فیلم‌های مداربسته نیز توسط قاضی رد شد و هیچگاه مدرک قابل استنادی در رابطه با این اتهام ارائه نشد و نوید افکاری 12 سپتامبر 2020 اعدام شد.

این اقدام با واکنش‌های گسترده در داخل و فضای بین‌المللی مواجه شد. پس از صدور حکم و پیش از اجرای اعدام، چندین فایل صوتی و تصویری از سوی نوید افکاری، برادر و مادرش منتشر شد که ناعادلانه بودن روند رسیدگی به اتهامات و انجام شکنجه برای اخذ اعترافات را اثبات می‌کرد.

وحید و حبیب افکاری دو برادر دیگر او نیز که در بازداشت نیروهای امنیتی بودند، از زمان اعدام نوید به انفرادی منتقل ‌شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم