.
.
.

خبرگزاری‌های ایران از افسارگسیختگی بازار میوه در آستانه «شب یلدا» خبر دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به گزارش خبرگزاری‌های همزمان با «شب یلدا» که یک آیینی سنتی در ایران است، قیمت میوه در این کشور افزایش چند برابری پیدا کرده و مغازه‌داران میوه‌ها را هر طوری که می‌خواهند می‌فروشند و کسی نیست بر این بازار افسارگسیخته نظارت کند.

خبرگزاری فارس در این باره از گرانی در بازار میوه در ایران همزمان با نزدیک شدن «شب یلدا» که در آخرین روز پاییز جشن گرفته می‌شود، گزارش داد.

کسانی که شب یلدا را جشن می‌گیرند، میوه و تنقلات تهیه می‌کنند و بازار خرید میوه در این زمان داغ می‌شود.
بر اساس گزارش خبرگزاری فارس، افزایش قیمت به علت عدم نظارت و سواستفاده برخی مغازه‌داران و فروشندگان روی داده است.

گرانی میوه در بازار به ویژه افزایش عجیب و غریب آن در آستانه شب یلدا مردم را نارضی کرده است آنها بیشتر از این ناراحتند که این میوه ها وارداتی نیست که افزایش نرخ ارز و دیگر مسائل قیمت آنها را بالا ببرد. بلکه از این بابت ناراحت هستند که هیچ نظارتی بر بازار نیست و این افزایش قیمت‌ها به جای جیب کشاورز به جیب عده‌ای خاص می‌رود.

این گرانی‌ها بیشتر ناشی از سوءمدیریت است که باعث می‌شود شب یلدا به کام مردم به شیرینی سابق نباشد. مدیر یک میوه فروشی بزرگ در منطقه 19 تهران درباره دلیل افزایش یکباره قیمت در بازار گفت: «قیمت‌ها از میدان مرکزی میوه و تره بار تهران گران‌تر شده است، قیمت‌هایی که ما از آنها خریداری می‌کنیم افزایش یافته و ما هم مجبوریم به قیمت بیشتری به مردم بفروشیم».

گزارش‌های پیشین فارس از بازار میوه حاکی از این بود که مغازه‌داران سطح شهر زمانی که میوه را از میدان مرکزی خریداری می‌کنند بر اساس فاکتور مجازند که تنها 30 تا 35 درصد به قیمت خرده فروشی اضافه کنند اما این افزایش برخی موارد تا 100 درصد هم می‌رسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم