پمپئو: اعدام زم سبعیت رژیم ایران را نشان داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز دوشنبه 14 دسامبر 2020 اعدام روح‌الله زم موسس رسانه آمد‌نیوز را به شدت محکوم کرده و گفت که این اعدام سبعیت رژیم ایران را نشان داد.

وزیر امور خارجه آمریکا در صفحه توئیترش نوشت: «ایالات متحده اعدام ناعادلانه و وحشیانه روح‌الله زم، روزنامه‌نگار ایرانی را که رژیم ایران او را ربوده بود، قویّا محکوم می‌کند. زم سبعیت و فساد رژیم [ایران] را افشا کرد، رژیمی که بیش از 860 روزنامه‌نگار را در حکومت وحشت 41 ساله خود کشته یا بازداشت کرده‌است.»

Advertisement

جیک سالیون مشاور امنیت ملی کابینه دولت جو بایدن، رئیس جمهوری منتخب آمریکا هم روز دوشنبه 14 دسامبر در اولین اظهار نظر خود در باره ایران، اعدام روح الله زم را به شدت محکوم کرد.

او گفت که اعدام زم نشانه دیگری از نقض فاحش حقوق بشر از سوی رژیم ایران بوده و وعده داده آمریکا در کنار شرکایش در برابر نقض حقوق بشر توسط ایران خواهد ایستاد.

سالیوان در توییتی نوشت که رژیم ایران روح‌الله زم روزنامه‌نگار که از حق دادرسی قانونی محروم بود و در راستای حقوق جهانی خود فعالیت داشته است را اعدام کرد.

او این اعدام را نشانه دیگری از نقض فاحش حقوق بشر از سوی رژیم ایران دانست و وعده داد که ایالات متحده آمریکا در کنار شرکایش در برابر نقض حقوق بشر در ایران خواهد ایستاد.

پیش از این سازمان عفو بین الملل، شورای حقوق بشر،روزنامه نگاران بدون مرز و اتحادیه اروپا نیز رژیم جمهوری اسلامی را محکوم کردند.

اتحادیه اروپا روز گذشته اعلام کرد نشست اقتصادی آنلاین 3 روزه ایران با این اتحادیه را در اعتراض به اعدام روح الله زم، لغو کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم