واکنش روحانی به اعتراض اروپا درباره اعدام زم:خشنودی یا ناراحتی آنها برای ما ملاک نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رئیس‌جمهوری ایران در واکنش به اتحادیه اروپا که اعدام روح‌الله زم را محکوم کرد، پاسخ داد که حکمی اگر مورد خشنودی گروهی یا ناراحتی آنها باشد، برای ما ملاک نیست.

بر اساس گزارش رسانه‌های ایران، دوشنبه 14 دسامبر 2020 حسن روحانی در نشست خبری عصر امروز درباره اعدام روح‌الله زم گفت: «ما در کشورمان قانون اعدام داریم و این همه اعدام صورت می‌گیرد چرا درباره این آقا اعتراض می‌کنند؟! این حمایت کشورهای اروپایی معنی خوبی ندارد و مداخله‌جویانه است».

Advertisement

به گفته او، این موضوع لطمه‌ای به روابط بین ایران و اروپا نمی‌زند.

روحانی در ادامه افزود: «حکمی اگر مورد خشنودی گروهی یا ناراحتی آنها باشد، برای ما ملاک نیست».

روح‌الله زم خبرنگار و فعال سیاسی، از مخالفان حکومت فعلی ایران بود که پس از ربوده شدن در عراق به ایران منتقل و به اعدام محکوم شد. علیرغم اعتراضات گسترده بین‌المللی به این حکم، او روز شنبه اعدام شد در حالیکه از تایید شدن حکم خود خبر نداشت.

اتحادیه اروپا روز شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعدام روح‌الله زم را محکوم کرد. این اتحادیه همچنین روند دادگاه زم را «غیرعادلانه» دانسته و از ایران خواست تا «اعترافات تلویزیونی» برای «اثبات جرم» را متوقف کند.

نشست تجاری اروپا و ایران نیز در اعتراض به اعدام این خبرنگار، لغو شد. وزارت امور خارجه فرانسه نیز در بیانیه‌ای جداگانه، اعدام روزنامه‌نگار روح‌الله زم در ایران را به شدت محكوم كرد و آن را اقدامی «وحشیانه» توصیف کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم