حمله اصولگرایان به میترا حجار و هنرمندانی که از اعدام روح‌الله زم انتقاد کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

اصولگرایان و رسانه‌های آنها پس از آنکه برخی از هنرمندان از جمله میترا حجار از اعدام روح‌الله زم روزنامه‌نگار مخالف جمهوری اسلامی انتقاد کردند، با انتشار مطالبی تند به این هنرمندان حمله کردند.

برخی اصولگرایان و رسانه‌های آنها، مطالب تند علیه هنرمندان از جمله میترا حجار که به اعدام روح‌الله زم واکنش نشان دادند، منتشر کردند.

میترا حجار بازیگر سینما و تلوزیون ایران در صفحه اینستاگرام خود با انتقاد از اعدام روح‌الله زم تاکید کرد که اسلام دین بخشش و رحمت است در حالیکه دیکتاتورهایی مانند استالین یا ایدی‌امین با تمام قدرتشان و علی‌رغم ترسی که در دل مردم افکنده بودند دوام نیاوردند.

او ضمن تسلیت به پدر و خانواده روح‌الله زم نوشت: «از نظر من جان گرفتن تنها در دستان کسی است که جان می‌دهد».

کتایون ریاحی دیگر بازیگر سرشناس سینما و تلوزیون ایران نیز با کامنتی زیر پست حجار نوشت: «درود بر تو و دل بزرگت و رحمت بر رفتگان و تسلیت به حاج آقا زم و همسرشان».

مشرق‌نیوز رسانه نزدیک به اطلاعات سپاه، با نوشتن تیتری با عنوان «ادای دین میترا حجار و کتایون ریاحی به نیما زم و آمدنیوز»، این دو هنرمند را مورد انتقاد قرار داد و در مطلبی تحریک‌آمیز از قوه قضاییه خواست از حجار سوال کند که در «نقد تطبیقی درباره استالین و ایدی امین اشاره به چه کسی دارد؟»

این رسانه در ادامه انتقاد خود ضمن ابراز نارضایتی از «کامنت‌های بی‌شمار سلبریتی‌ها از جمله پرستو صالحی و لایک‌های فراوان» که زیر پست میترا حجار آمده، نوشت: «این پست نشان می‌دهد عمل جابه جایی جلاد و شهید توام با تطهیر نیما زم‌ عملیاتی شده است».

مشرق‌نیوز، میترا حجار را متهم کرد که همواره «مخالف‌خوانی در رویکردهای سیاسی» را لحاظ می‌کند و از سیمای جمهوری اسلامی خواست تا در مقابل آنچه «عملیات روانی وسیع» نامید، اقدام به تهیه یک لیست سیاه کند تا ادامه همکاری تلویزیون ایران با هنرمندانیکه چنین خط مشی دارند قطع شود.

این رسانه در ادامه به کتایون ریاحی نیز حمله کرد و دیداری که سالها پیش این هنرمند با «دالایی لاما» داشت را یادآور شد و آن را مورد انتقاد قرار داد.

حمید رسایی نماینده اصولگرای سابق مجلس ایران و عضو جبهه پایداری که بارها مطالب تندی حتی علیه مقامات بلندپایه جناح اصلاح‌طلب منتشر کرده، در حساب کاربری‌اش در توییتر نیز علیه میترا حجار نوشت: «تعجب نکنید اگر همین روزها میترا حجار در یکی از پربیننده‌ترین شبکه‌های صدا و سیما به عنوان نقش اول یک سریال ایفای نقش کند. دلیلش روشن است، متنی که در اعتراض به اعدام روح‌الله زم و همدردی با پدرش نوشت».

این در حالی است که به علت تعیین رئیس صداوسیما توسط رهبر ایران، همواره این رسانه زیر نفوذ علی خامنه‌ای است و خط مشی مورد نظر او را دنبال می‌کند، از سوی دیگر، پدر روح‌الله زم سالهاست نه تنها در صداوسیما نفوذی ندارد بلکه به علت نزدیکی به اکبر هاشمی رفسنجانی، پس از به حاشیه رفتن این روحانی ذی‌نفوذ و مرگ مشکوکش، منزوی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید