مشاور فرمانده کل سپاه: خنثی سازی بسیاری از عملیات‌های تروریستی را اعلام نکردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مشاور فرمانده کل سپاه پاسداران ادعا کرد در چند سال اخیر تعداد زیادی از افرادی که می‌خواستند عملیات‌های تروریستی انجام دهند را شناسایی و دستگیر کردند اما آن را اعلام نکردند چون به گفته او به «صلاح» نبوده است.

اسماعیل کوثری، شنبه 12 دسامبر 2020، با بیان اینکه «دشمنان» سال‌ها به دنبال «حذف فیزیکی» فخری‌زاده بودند، به خبرگزاری مهر گفت: «مردم ما بدانند در همین چند سال اخیر تعداد زیادی از این گروه‌ها و افراد که می‌خواستند عملیات‌های مختلف انجام دهند را شناسایی و دستگیر کردیم».

Advertisement

او افزود: «البته نمی‌توانیم آنها را بگوییم چرا که تیم‌هایی که دستگیر می‌شوند، برای اینکه تیم‌ها و افرادی که با آنها در ارتباط هستند را شناسایی کنیم نمی‌توانیم اعلام کنیم».

کوثری در پاسخ به این سوال که اگر ایران به ترور فخری‌زاده پاسخ دهد چالش‌های امنیتی به وجود می‌آید، اظهار کرد: «ایران به موقع به این جنایت پاسخ خواهد داد و هیچگاه احساسی نمی‌توان با این موضوع برخورد کرد. هرگاه مسئولان تشخیص دهند و با در نظر گرفتن جوانب کار آنگونه که به صلاح بدانیم به این جنایت پاسخ خواهیم داد».

بسیاری از فعالان مدنی در ایران پس از انجام عملیات تروریستی با اتهام دست داشتن در این عملیات دستگیر شده‌اند.

به تازگی نیز حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رئیس مجلس ایران در گفتگو با شبکه العالم، ادعا کرد که عاملان اجرای ترور فخری‌زاده توسط دستگاه‌های امنیتی شناسایی و حتی دستگیر شده‌اند و حتما برخورد قوی پشیمان‌کننده‌ای با آنها خواهد شد، اما به علت رعایت مسائل اطلاعاتی و امنیتی از ارائه جزئیات بیشتر خودداری کرد، این در حالی است که درباره ترور محسن فخری‌زاده، چهره مهم برنامه هسته‌ای و موشکی ایران، برخی از مقامات اعلام کرده بود که عملیات ترور او به صورت «ماهواره‌ای و آنلاین» کنترل می‌شد و تروریستی در صحنه نبود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم