.
.
.

روزنامه کیهان وابسته به رهبر ایران خواستار «حمله نظامی قدرتمند» به اسرائیل شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

روزنامه کیهان وابسته به رهبر ایران، با تاکید بر اینکه حکومت ایران باید در «روزهای آینده» به ترور محسن فخری‌زاده واکنش نشان دهد، خواستار «حمله قدرتمند نظامی» به اسرائيل شد.

نویسنده این یادداشت که امروز یکشنبه 6 دسامبر 2020 منتشر شد، ادعا کرد که «هیچ سیستم دفاعی قادر به مقابله با موشک‌های بالستیک ایران نیست» و حمله به اسرائیل می‌تواند معادلات نظامی و سیاسی در منطقه را تغییر دهد.

در ادامه این یادداشت، از اظهارنظر رئیس‌جمهوری ایران که پاسخ به ترور فخری‌زاده را به «زمان مناسب» موکول کرده، انتقاد شده است.

به باور این نویسنده، چنین اظهارنظری باعث می‌شود که اسرائیل به حدی از «اطمینان» از عدم واکنش ایران برسد.

رئیس‌جمهوری ایران در واکنش به کشته شدن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران، اسرائیل را متهم به نقش داشتن در این حادثه دانست.

او در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا در این باره اظهار کرد: «ملت و مسئولان کشور در موقع مناسب پاسخ این جنایت را خواهند داد».

علی خامنه‌ای رهبر ایران نیز در پیامی بدون اشاره به نقش کشور یا گروهی خاص در این عملیات، از دست‌اندرکاران در ایران خواست «عاملان و آمران» این ترور را مجازات کنند.

همچنین هفته‌نامه حزب‌الله وابسته به دفتر رهبر ایران، چند روز پیش، با تاکید بر «عقلانیت در نظام فکری اسلام» نوشت که انتقام قتل محسن فخری‌زاده که از او به عنوان «پدر هسته‌ای ایران» یاد می‌شود، صرفا «نظامی» نیست.