تردد شبانه در شهرهای نارنجی ایران ممنوع شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

علیرضا رئیسی، سخنگوی ستاد مقابله با کرونا در ایران شنبه 5 دسامبر گفت که براساس تصویب این ستاد تردد شبانه در شهرهایی که به لحاظ شیوع ویروس کرونا نارنجی هستند ممنوع است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، رئیسی گفته است: «منع تردد از ساعت 9 شب تا 4 صبح در شهرهای قرمز اعمال می‌شد و از امروز برای شهرهای نارنجی هم اعمال می‌شود.»

Advertisement

براساس اعلام ستاد مقابله با کرونا ایران، در حال حاضر 278 شهر نارنجی در ایران وجود دارد که تهران نیز یکی از آنهاست.

دوباره شهرها قرمز شوند، محدودیت‌ها افزایش می‌یابد

معاون بهداشت وزارت بهداشت ایران تاکید کرد: «نکته مهم آن است که تغییر وضعیت‌ها و تغییر سطح هشدار کاملا متغیر و ناپایدار است و وابسته به میزان رعایت پروتکل‌ها است. اگر وضعیت رعایت پروتکل‌ها به سمت کاهش و غفلت برود، متاسفانه سریعا بیماری بر می‌گردد، شهرها قرمز می‌شوند و مجبوریم محدودیت‌ها را افزایش دهیم. محدودیت هوشمند یعنی همین؛ اگر جایی پروتکل‌ها خوب رعایت می‌شود و سطح هشدارها از سطح سه به سطح یک می‌رسد و وضعیت شهر زرد می‌شود، قطعا محدودیت‌ها برداشته می‌شود و برعکس این موضوع هم صادق است که اگر نکات بهداشتی به خوبی رعایت نشود، مجبوریم محدودیت‌ها را بیشتر کنیم. به همین دلیل درخواست آناست که موضوع را جدی بگیریم. تغییر وضعیت شهرها از قرمز به نارنجی به معنای از بین رفتن بیماری یا ضعیف شدن ویروس نیست؛ تنها معنی آن رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم است.»

در همین حال، سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته با جان باختن 321 بیمار مبتلا به کووید 19، مجموع فوتی‌های این بیماری از 50 هزار نفر فراتر رفت و به 50016 نفر رسید.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، شنبه 5 دسامبر 2020 سیما لاری با بیان اینکه از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، 12151 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در این کشور شناسایی شد بیان کرد: «مجموع مبتلایان این بیماری به 1028986 نفر رسید».

او در ادامه از جان باختن 321 بیمار مبتلا به کووید 19 طی 24 ساعت گذشته خبر داد و مجموع فوتی‌های این بیماری را 50016 نفر عنوان کرد.

سادات لاری در ادامه اظهار کرد: «بر اساس گزارش‌ها تاکنون 719708 بیمار کووید 19 در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و 5817 بیمار نیز در وضعیت شدید و به نوعی بحرانی تحت مراقبت قرار دارند».

سخنگوی وزارت بهداشت ایران از ادامه وضعیت قرمز در 64 شهرستان و وضعیت نارنجی در 278 شهرستان و وضعیت زرد در 106 شهرستان خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم