روحانی ضمن اتهام اسرائیل به کشتن فخری‌زاده وعده پاسخ در وقت مناسب داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رئیس‌جمهوری ایران در واکنش به کشته شدن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران، اسرائیل را متهم به نقش داشتن در این حادثه دانست و وعده داد که کشورش در وقت مناسب پاسخ خواهد داد.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، شنبه 28 نوامبر 2020 حسن روحانی در واکنش به کشته شدن محسن فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای ایران که روز گذشته در آبسرد دماوند با انفجار و تیراندازی به قتل رسید، این حادثه را ناشی از «شکست‌های پی در پی دشمنان در برابر حرکت علمی و افتخارات و توانمندی‌های ملت بزرگ ایران در منطقه و دیگر عرصه‌های سیاسی جهان» دانست.

او در پیام خود با متهم کردن اسرائیل به نقش داشتن در این حادثه تاکید کرد که وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با «بهره‌گیری از همکاران و شاگردان» فخری‌زاده جای خالی این دانشمند را پر خواهد کرد.

روحانی همچنین در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: «ملت و مسئولان کشور در موقع مناسب پاسخ این جنایت را خواهند داد».

روز گذشته رسانه‌های ایران گزارش دادند که «محسن فخری‌زاده» از دانشمندان موثر و رده بالای حوزه تحقیقات علمی در ایران در اطراف تهران کشته شد و واکنش گسترده مقامات عالی‌رتبه ایران را در پی داشت.

بر اساس این گزارش، او تنها دانشمندی بود که نتانیاهو در یک برنامه از او نام برده بود. رسانه‌های اسرائیلی اعلام کرده بودند که نام این دانشمند از طریق لیست‌های سازمان ملل به دست موساد رسیده بود.

خبرگزاری رویترز در 11 نوامبر 2011 با نام بردن از این دانشمند ایرانی با عنوان «مرد مرموز» گزارش داد که کارشناسان هسته‌ای غربی، این فرد نظامی که در مرکز فعالیت‌های مناقشه‌برانگیز اتمی ایران قرار دارد، تحت تدابیر شدید امنیتی و مخفیانه زندگی می‌کند تا از او را در برابر کشته شدن محافظت کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم