دادستانی بلژیک خواستار 20 سال حبس برای اسدالله اسدی دیپلمات ایرانی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پس از تشکیل دادگاه برای اسدالله اسدی دیپلمات جمهوری اسلامی، به اتهام دست داشتن در بمبگذاری، دادستانی بلژیک خواستار صدور حکم 20 سال حبس برای او شد.

دادستانی بلژیک پس از تشکیل دادگاه برای اسدالله اسدی که متهم است مغز متفکر نقشه بمبگذاری در تجمع «مجاهدین خلق» بوده و همدستانی نیز داشته است، خواستار صدور 20 سال حبس برای این دیپلمات سابق ایران شد.

این دادستانی برای زوج همدست اسدی به نام‌های نسیمه نعامی و امیر سعدونی خواستار صدور 18 سال حبس و برای مهرداد عرفانی دیگر همدست آنها خواستار صدور 15 سال حبس شد.

روز گذشته جمعه 27 نوامبر 2020 دادگاه این متهمان در بلژیک تشکیل شد و قرار است پنج‌شنبه هفته آینده جلسه بعدی دادگاه این پرونده برگزار شود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که اسدی با قید داشتن «مصونیت دیپلماتیک» از شرکت در جلسه دادگاه در روز گذشته خودداری کرد.

اسدالله اسدی، دبیر سوم سفارت ایران در اتریش بود و این نخستین بار است که دادگاهی در اروپا به محاکمه یک دیپلمات ایرانی می‌پردازد.

اریک وان دِر سیپت، سخنگوی دادستانی کل بلژیک، پیش از این، اتهام‌های چهار مظنون این پرونده را «اقدام به برنامه قتل با ماهیت تروریستی» و «مشارکت در اقدامات سازمان تروریستی» اعلام کرد.

از سوی دیگر، ایران هر نوع دخالت و آگاهی تهران از تلاش برای انفجار در گردهمایی مجاهدین خلق در اطراف پاریس را قاطعانه تکذیب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم