ترور ‌فخری‌زاده و درخواست برکناری وزیر اطلاعات؛ ایران اسرائیل را متهم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

عبدالرضا داوری مشاور رسانه‌ای محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری پیشین ایران در پی ترور محسن ‌فخری‌زاده دانشمند ‌هسته‌ای ایران در ساعاتی پس از ترور فخری‌زاده تاکید کرد که ناتوانی دستگاه امنیتی و اطلاعاتی ایران، این نهاد را به بهشت جاسوسان تبدیل کرده است.

داوری در توئیت روز جمعه 27 نوامبر در پی ترور ‌فخری‌زاده عنوان ساخت: «عجز و ناتوانی معاونت ضدجاسوسی وزارت اطلاعات، ایران را به بهشت جاسوسان و تروریست‌های اسرائیلی و محل تاخت و تاز موساد تبدیل کرده تا در یک عملیات گانگستری در روز روشن، مهمترین مقام صنعت دفاعی ایران به شهادت می‌رسد.»

او در ادامه افزود: «وزیر اطلاعات باید فورا برکنار و وزارت اطلاعات از ذیل دولت خارج شود.»

گفتنی است که تلویزیون دولتی ایران جمعه 27 نوامبر، ترور محسن ‌فخری‌زاده از دانشمندان برجسته ‌هسته‌ای در نزدیکی تهران را طی عملیاتی اعلام داشت که به کشته شدن او و شماری از گارد محافظش انجامید.

ایران تل آویو را متهم می‌کند

چند ساعت بعد از اعلام ترور ‌فخری‌زاده، جواد ظریف وزیر خارجه ایران تاکید کرد که نشانه‌های زیادی وجود دارند که اسرائیل در ترور این دانشمند ‌هسته‌ای ایران دست دارد.

وزارت دفاع ایران نیز به نوبه خود ترور این دانشمند ‌هسته‌ای را محکوم کرد.

حسین دهقان مشاور نظامی علی خامنه‌ای رهبر ایران نیز در توئیت خود خاطر نشان کرد که چون صاعقه بر قاتلان ‌فخری‌زاده فرود خواهیم آمد.

تلویزیون ایران تاکید کرد که ‌فخری‌زاده از دانشمندان ‌هسته‌ای و موشکی برجسته ایران درمنطقه دماوند از طریق انفجار و در پی آن رگبار گلوله، ترور شد.

این در حالی است که به گفته منابع آگاه، ترور ‌فخری‌زاده در جریان درگیری میان دو فرد مسلح و محافظان او کشته شد و 4 تن از محافظان او نیز به قتل رسیدند.

در همین رابطه روشن شده که ‌فخری‌زاده از افسران ارشد سپاه و رئیس «سازمان پژوهش‌های جدید دفاعی» بوده و نامش پیشتر در فهرست تحریم‌های شورای امنیت بوده است.

نتانیاهو: این نام را به خاطر بسپارید

گفتنی است که نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل در سخنانی در سال 2018، از ‌فخری‌زاده نام برد و از او به عنوان مدیر برنامه ‌هسته‌ای نظامی ایران یاد کرد.

نتانیاهو در سخنان ضبط شده‌اش در سال 2018 تاکید کرد که سرویس اطلاعاتی اسرائیل به حجم عظیمی از اسناد مربوط به تلاش های ایران برای ساخت زرادخانه ‌هسته‌ای دست یافته و ‌فخری‌زاده، رهبری برنامه ‌هسته‌ای نظامی تهران را در دست دارد.

نتانیاهو در آن تاریخ گفت: « این نام را به خاطر بسپارید...‌فخری‌زاده.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید