الیوت آبرامز: ایران ارتباطی قوی با سازمان القاعده دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

الیوت آبرامز نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران و ونزوئلا شنبه 21 نوامبر 2020 گفت ایران کشوری است که تصمیم به گسترش هرج و مرج و تروریسم در منطقه خاورمیانه گرفته و روابط تنگاتنگی با سازمان القاعده دارد.

نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران و ونزوئلا شنبه طی گفتگوی ویژه با بخش انگلیسی «العربیه‌.نت» ضمن اشاره به ارتباط قوی میان ایران و سازمان القاعده تاکید کرد که ایران از همکاری با عناصر القاعده که آنها هم در منطقه فعالیت تروریستی می‌کنند سود می‌برد و این موضوع عجیبی نیست زیرا که ارتباطاتی میان این دو وجود دارد.

Advertisement

آبرامز در گفتگوی با العربیه.نت افزود که ایران تصمیم به گسترش آشوب و تروریسم در منطقه خاورمیانه و دیگر مناطق گرفته و از کار با عناصر القاعده که فعالیت‌های تروریستی در منطقه می‌کنند سود می‌برد.

آبرامز افزود که «ایران می‌خواهد از عدم ناپدید شدن سازمان القاعده از منطقه مطمئن شود زیرا که قصد ادامه حملات به اشخاص و کشورهایی را دارد که پیش‌تر از سوی القاعده مورد حمله قرار گرفته‌اند».

این مقام آمریکایی همچنین تاکید کرد که ایالات متحده به هر حمله‌ای علیه شهروندان آمریکایی که توسط ایران یا گروههای شبه نظامی انجام شود واکنش قوی نشان خواهد داد.

او همچنین گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده قصد ایجاد نزاع جدیدی در منطقه را ندارد و اخیرا خروج نیروهای آمریکایی از عراق و افغانستان را اعلام کرده است… اما ما خوب می‌دانیم که ایران در کارهای خطرناکی در منطقه دست دارد و خود ما این امر را به وضوح در عراق دیده‌ایم و معتقدیم که موضوع پیش از آ‌ن‌که از سوی نیویورک تایمز منتشر شود، برای همگان واضح بوده است.

الیوت آبرامز نماینده ویژه ایالات متحده در امور ایران و ونزوئلا در پایان اظهارتش به العربیه‌. نت تاکید کرد «چنانچه ایران یا گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به آن به فکر حمله به آمریکایی‌ها و آسیب رساندن به آنها یا قتل آنها باشند با واکنش بسیار قوی آمریکا مواجه خواهند شد».

از سویی مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا پنج‌شنبه تاکید کرد که «همه گزینه‌ها برای مقابله با ایران روی میز است» و افزود که واشنگتن علیه تهدیدهای ایران اقدام کرده و تحریم‌های دیگری را علیه تهران اعمال خواهد کرد.

مایک پمپئو در نشست خبری مشترک با بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر اسرائیل و عبداللطیف الزیانی وزیر خارجه بحرین در بیت‌المقدس افزود:«ما در خصوص چگونگی حفاظت از آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها از گزند رژیم ایران در منطقه صحبت کردیم که هنوز هم پشتیبان درجه یک تروریسم در جهان است.»

وزیر خارجه آمریکا افزود که ایالات متحده موج دیگری از تحریم‌های جدید را در راستای کمپین فشار حداکثری علیه ایران اعمال کرده که این موج تحریم‌های جدید علیه مسئولان بلندپایه رژیم با سالروز کشتار شهروندان ایرانی در شهر مشهد همزمان شده که در تظاهراتی مسالمت‌جویانه علیه فساد شرکت کرده بودند. ما در کنار مردم ایران در برابر قانون‌شکنی‌های رژیم ایران می‌ایستیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم