.
.
.

ایران؛ جریمه 500هزار تا 1میلیون تومانی برای تردد خودروها در شهرهای قرمز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزیر کشور ایران دوشنبه 16 نوامبر از اعمال جریمه 500 هزار تا یک میلیون تومانی برای تردد خودروهای شخصی با پلاک شهرهای قرمز در جاده‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور ایران در تشریح آخرین جزئیات اعمال محدودیت‌های جدید از روز شنبه آینده گفت: «پس از هشت‌ماه انجام اقدامات مختلف لازم بود مرکزیتی جهت هماهنگی و نظارت بر حسن اجراء و پیگیری مصوبات در تمام کشور وجود داشته باشد که با توجه به این‌که تمام موضوعاتی که در کشور نیازمند هماهنگی‌های بین‌بخشی است، به عهده وزارت کشور قرار می‌گیرد، این موضوع نیز به وزارت کشور سپرده شد.»

او افزود: «خودروهایی که این محدودیت را رعایت نکنند 500 هزار تومان توسط دوربین‌ها جریمه خواهند شد. در این ساعات کلیه ناوگان تاکسیرانی، آژانس‌ها و تاکسی‌های اینترنتی به فعالیت خود ادامه می‌دهند و شهروندانی که ضرورت خروج منزل در این ساعات را دارند، می‌توانند از این ناوگان استفاده کنند.»

از سوی دیگر، سخنگوی وزارت بهداشت ایران دوشنبه اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته 486 بیمار مبتلا به کووید 19 جان باختند و 13053 بیمار جدید شناسایی شدند.

سیما لاری از شناسایی 13053 بیمار جدید کووید19 از دیروز تا امروز و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی خبر داد و مجموع مبتلایان این بیماری را 775121 نفر عنوان کرد.

به گفته او با جان باختن 486 بیمار مبتلا به کووید 19 طی یک روز گذشته، مجموع جان‌باختگان به 41979 نفر رسید.

لاری در ادامه اظهار کرد: «بر اساس گزارش‌ها تاکنون 564699 بیمار کووید 19 در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و 5677 بیمار نیز در وضعیت شدید و به نوعی بحرانی تحت مراقبت قرار دارند».

به گفته او تاکنون 5545444 آزمایش تشخیص کووید 19 در ایران انجام شده است.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران از وضعیت قرمز در استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان خبر داد.

او در ادامه افزود: «استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم