خودکشی سلسه‌‌وار دانش‌آموزان رامهرمزی به علت نداشتن موبایل

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یک دانش‌آموز 15 ساله در رامهرمز در ادامه خودکشی‌های ادامه‌دار دانش‌آموزان در این شهرستان به علت نداشتن موبایل که در این روزهای شیوع کرونا یک وسیله لازم برای تحصیل به شمار می‌آید، خود را حلق‌آویز کرد.

بر اساس گزارش عصر جنوب، دوشنبه 16 نوامبر 2020، شامگاه جمعه هفته پیش، دختر 15 ساله‌ی دیگری در رامهرمز خوزستان خود را حلق‌آویز کرد.

پیش از این خودکشی، طی یک ماه گذشته، پنج خودکشی مشابه در میان دانش‌آموزان این شهرستان رخ داده بود.

رئیس آموزش و پرورش رامهرمز «اختلافات خانوادگی، تعصبات کورکورانه، تعرضات فکری و عاطفی و عدم پاسخگویی به نیازها و اقتضائات زیستی» را از علت‌های این رخداد تلخ‌ عنوان کرده است.

رستمی گفت که از 27000 دانش‌آموز رامهرمزی دستکم 4000 دانش‌آموز از داشتن تلفن همراه برای ادامه تحصیل در سال جدید تحصیلی محروم هستند.

او تصریح کرد: «علت خودکشی یکی از دانش‌آموزان دختر، مخالفت خانواده با تهیه تلفن همراه و عدم امکان ادامه تحصیل این نوجوان بوده است».

پس از تکرار این خودکشی‌های دلخراش، بالاخره یکی از مسئولان استانی در واکنش به این رخدادها وعده پیگیری موضوع را داد. بر اساس گزارش خبرگزاری رکنا، آرش قنبری فرماندار رامهرمز درباره علت این خودکشی‌ها گفت: «برای بررسی خودکشی‌های اخیر در شهرستان، تیم کارشناسی متشکل از نیروی انتظامی، اورژانس اجتماعی، بهزیستی، فرمانداری و آموزش و پرورش تشکیل داده‌ایم تا بررسی شود چه عواملی منجر به خودکشی دانش‌آموز شده است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم