.
.
.

دیدار فرستاده آمریکا در امور ایران با معاون وزیر دفاع سعودی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

الیوت آبرامز مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا در ادامه سفر منطقه‌ای‌اش به خاورمیانه روز چهارشنبه 11 نوامبر 2020 به ریاض رفت و با شاهزاده خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع پادشاهی عربی سعودی دیدار و گفتگو کرد.

دو طرف در این دیدار بر همکاری مستمر دو کشور برای تقویت ثبات در منطقه تاکید کرده و راه‌های مقابله با تهدیدات امنیتی در منطقه را به بحث و تبادل نظر گذاشتند.

پیش از این پایگاه خبری اکسیوس به نقل از منابع اسرائیلی روز یکشنبه 8 نوامبر گزارش کرد که دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا با همکاری تل‌آویو و برخی کشورهای حوزه خلیج عربی تا آخرین روز کاری‌اش در 20 ژانویه 2021 به وضع تحریم‌های جدید علیه ایران ادامه خواهد داد.

در همین راستا الیوت آبرامز مسئول گروه اقدام ایران در وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز یکشنبه به تل‌آویو سفر کرد تا با بنیامین نتانیاهو و مئیر بن شبات نخست وزیر و مشاور امنیت ملی اسرائیل دیدار و درباره برنامه تحریم‌ها گفتگو کند.

الیوت آبراز همچنین روز دوشنبه با بنی گانتس وزیر دفاع و گابی اشکنازی وزیر امور خارجه اسرائیل دیدار کرده و جزئیات این برنامه تحریمی را به آنها اطلاع داد.

دولت آمریکا می‌خواهد تا آخرین روز کاری خود به سیاست فشار حداکثری بر تهران ادامه دهد و کار را برای بازگشت مجدد جو بایدن به توافق برجام دشوار یا ناممکن کند. دولت ترامپ در سال 2018 از برجام خارج شد.

الیوت آبرامز در هفته‌های گذشته فاش کرد که دولت آمریکا می‌خواهد تا آخرین روز کاری‌اش در 20 ژانویه، هر هفته یک بسته تحریمی علیه ایران وضع کند.

یک منبع اسرائیلی که از جزئییات این برنامه تحریمی آگاه است، گفته که هدف از این برنامه وضع بیشترین مقدار ممکن از تحریم‌ها علیه ایران است.

پایگاه خبری اکسیوس پیش‌بینی کرد که الیوت آبرامز پس از تل‌آویو به ابوظبی و ریاض خواهد رفت تا جزئیات این برنامه تحریمی را با مقامات این دو کشور مطرح کند.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا هم در راستای آخرین اقدامات واشنگتن برای اعمل فشار حداکثری علیه تهران، 18 نوامبر 2020 به تل‌آویو خواهد رفت و پیش‌بینی می‌شود از کشورهای دیگری در منطقه نیز دیدن کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم