.
.
.

ادامه اعتراضات کارگران هفت‌تپه و ادعای قوه قضاییه ایران مبنی بر حل مشکلات آنان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی قوه قضائیه ایران سه‌شنبه 10 نوامبر ادعا کرد که حقوق معوقه کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه پرداخت شده و کارگران به سر کار خود بازگشتند اما برخی منابع خبری اعلام کردند که اعتراضات کارگران شرکت هفت تپه هنوز ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری میزان، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه ایران در یک نشست خبری مدعی شد که با اقدامات متعدد قوه قضائیه، حقوق معوقه کارگران پرداخت شده و الان پرداخت حقوق کارگران به‌روز است.

اسماعیلی همچنان گفته است که «کارگرانی به سر کار خود بازگشتند.»

اما برخی منابع خبری، گزارش‌ها و ویدئوهایی از ادامه اعتراض کارگران این شرکت منتشر شده و کانال این کارگران در تلگرام ادعای سخنگوی قوه قضاییه را دروغ خوانده است.

قابل ذکر است که چهار کارگر شرکت نیشکر هفت تپه 1 نوامبر پس از این بازداشت شدند که کارگران این شرکت در اعتراض به پرداخت نشدن اضافه کاری تیر و مرداد ماه، تجمع اعتراضی مسالمت آمیزی برگزار کردند.

این بازداشت پس از اعتراض به حضور نماینده کارفرما در کارخانه صورت گرفت.

پس از اتمام این تجمع اعتراضی ماموران امنیتی یوسف بهمنی، حیوری، ابراهیم عباسی منجزی و حمید ممبینی، چهار فعال کارگری را بازداشت کردند.

مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه ایران در سال‌های اخیر یکی از کانون‌های اصلی مبارزات کارگری در ایران بوده است.

در نخست این کارگران بخاطر پرداخت نشدن حقوق‌شان اعتراض کردند و سپس جمعی از این کارگران با انتشار بیانیه‌ای نسبت ادامه بازداشت چهار همکارشان اعتراض کرده و عنوان کردند: «با بهانه‌های واهی اعم از گم شدن پرونده، نبودن مسئول مربوطه و نظایر آن از انجام مراحل لازم برای آزاد کردن همکارانمان سر باز میزنند.»