.
.
.

آمریکا 4 فرد و 6 نهاد مرتبط با ایران را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه 10 نوامبر 2020 بسته جدیدی از تحریم‌ها را علیه ایران وضع کرد و 4 فرد و 6 نهاد مرتبط با این کشور را تحریم کرد.

تحریم‌های جدید محمد بنی‌هاشمی و محمد سلطان محمدی در ایران و سون شی می و هوانگ شین هوا در تایوان و همچنین شرکت‌ صنعتی آرتین تابان، شرکت تجاری هدی و شرکت ناز صنعت را هدف قرار داد.

خبرگزاری رویترز روز دوشنبه گزارش کرده بود که آمریکا به زودی تحریم‌های جدید علیه ایران وضع می‌کند و این تحریم‌ها افراد و نهادهایی را مورد هدف قرار می‌دهند که در سرکوب اعتراضات مردمی سال گذشته مشارکت داشته‌اند.

منابعی که خواستار عدم افشای هویت خود شدند، گزارش کردند که این تحریم‌ها همزمان با اولین سالگرد اعتراضات سال 2019 اعلام خواهند شد؛ اعتراضاتی که گسترده‌ترین اعتراضات در تاریخ چهل و اندی ساله جمهوری اسلامی از 1979 به این سو بود.

بر اساس همین گزارش در اوایل هفته آینده تحریم‌های گسترده‌ای از سوی واشنگتن اعلام خواهد شد که افراد زیادی را به همراه ده‌ها نهاد ایرانی هدف قرار خواهد داد.

خبرگزاری رویترز پس از اعتراضات سال گذشته ایران گزارش کرد که حدود 1500 نفر در این اعتراضات که دو هفته به طول انجامید کشته شدند. حدود 17 کودک و بیش از 400 زن در میان کشته‌شدگان بودند.

پایگاه خبری اکسیوس به نقل از منابع اسرائیلی روز یکشنبه 8 نوامبر گزارش کرد که دولت دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا با همکاری تل‌آویو و برخی کشورهای حوزه خلیج عربی تا آخرین روز کاری‌اش در 20 ژانویه 2021 به وضع تحریم‌های جدید علیه ایران ادامه خواهد داد و هر هفته یک تحریم وضع خواهد کرد.