نماینده مجلس ایران: حجاب اجباری را قانونی می‌کنیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

زهره الهیان، نماینده مجلس ایران یکشنبه 8 نوامبر در گفت‌وگو با خبرگزاری برنا در مورد حجاب زنان در این کشور گفت، حجاب اجباری را قانونی می‌کنیم.

الهیان گفت: «موضوع عفاف و حجاب مستقیماً به متولیان فرهنگ و سیاستگذاری‌های کلان نظام واگذار شده که متأسفانه در دولت‌های گذشته و کنونی مغفول واقع شده است در حالی که باید در زمینه عفاف و حجاب، بستر انتقال فرهنگ ایرانی اسلامی به نسل جدید را آسیب‌شناسی کنیم و این اتفاق باید درون خانواده‌ها رخ دهد اما متاسفانه اینگونه نبوده و موضوع حجاب و عفاف مدنظر قرار نگرفته است.»

Advertisement

او افزود: «در مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی در بحث عفاف و حجاب برای دستگاه‌ها وظایفی درنظر گرفته شده است اما شاهد خاک خوردن و عدم اجرای آن هستیم، بنابراین پیشنهاد ما این است که اگر این مصوبه قابلیت اجرا ندارد آن را تبدیل به قانون کنیم تا امکان نظارت مجلس بر حسن اجرای آن بیشتر شود که انجام این کار و روند ورود این مصوبه به مجلس، نیازمند طی شدن مراحل قانونی است.»

قبل از این در اکتبر سال جاری رئیس پلیس امنیت عمومی تهران تهدید کرد کسانی که به گفته او «در فضای مجازی حجاب را رعایت نکنند» به پلیس فراخوانده می‌شوند تا به آنها تذکر داده شود. علی ذوالقدر از ایجاد گشت‌های انتظامی و ایجابی خبر داد که ابتدا به افرادی که حجاب را رعایت نمی‌کنند تذکر می‌دهند و آن‌ها را برای مشاوره به مراکز پلیس انتقال می‌دهند.

او طرح دیگر در این رابطه را «ناظر یک» خواند که بر اساس این طرح، به افراد بی‌حجاب در خودرو با ارسال پیامک تذکر داده می‌شود.

ذوالقدر طرح دیگر را مربوط به اماکن و صنوف دانست که تذکر‌های لازم به آن‌ها داده می‌شود.

او در ادامه تاکید کرد: «در فضای مجازی هم کسانی که ناخواسته حجاب را رعایت نکنند به پلیس فراخوانده می‌شوند و در بیشتر موارد بعد از تذکر پلیس به این افراد دیگر این اقدام خود را در فضای مجازی تکرار نمی‌کنند».

ذوالقدر همچنین افزود: «کسانی هم که مجرم هستند و با تشکیل باند اقدام به فساد می‌کنند آن‌ها را زیر نظر داریم و اقدامات لازم را در خصوص آن‌ها انجام می‌دهیم».

پلیس ایران همواره زنانی که بی‌حجاب می‌شوند را تهدید می‌کند، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا 19 مه با بیان اینکه کشف حجاب در فضای مجازی جز زیرمجموعه‌های ناهنجار قرار می‌گیرد و تخلف محسوب می‌شود، گفت: «در روزهای اخیر حواشی برای برخی بازیگران و سلبریتی‌ها پیرامون موضوع حجاب آنها در شبکه اجتماعی اینستاگرام رخ داده است. حالا پلیس فتا در همین راستا تاکید کرده که کشف حجاب یک ناهنجاری اجتماعی به شمار می‌رود و با این افراد برخورد قانونی خواهد شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم