مدیرعامل سازمان بهشت زهرا: تعداد متوفیان در بهشت زهرا دو برابر سال گذشته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا با بیان اینکه 50 درصد جان‌باختگان کرونا در ایران در بهشت زهرا پذیرش می‌شوند، اعلام کرد که تعداد متوفیان بهشت زهرا امسال نسبت به سال گذشته دو برابر شده است.

مدیرعامل سازمان بهشت زهرا که حدود یک هفته پیش اعلام کرده بود که سازمان بهشت زهرا هشت ماه و اندی است که در بحران قرار دارد، امروز نیز بر ادامه بحران در این سازمان تاکید کرد. بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، جمعه 6 نوامبر 2020 سعید خال، از دو برابر شدن تعداد متوفیانی که در بهشت زهرا پذیرش می‌شوند خبر داد.

به گفته او، 50 درصد جان‌باختگان کرونا در ایران در بهشت زهرا پذیرش می‌شوند و همین امر باعث شده کارکنان این سازمان به جای دورکاری، مجبور به اضافه‌کاری شوند و در حال حاضر در شرایط «سخت» و «تحت فشار سنگینی» قرار دارند و به علت آمار بالای جان‌باختگان کرونا از اول صبح تا آخر شب در حال انجام امور متوفیان هستند.

مدیرعامل بهشت زهرا در ادامه اعلام کرد که به طور میانگین تهران روزانه بین 170 تا 200 متوفی دارد و در حال حاضر به این آمار باید 50 درصد کل قربانیان کرونا در ایران را نیز اضافه کرد.

خال یک هفته پیش نیز در گفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرد که به منظور کنترل شیوع بیشتر کرونا، آرامگاه بهشت زهرا بسته و تنها به روی خانواده‌های متوفیان باز خواهد بود.

چندی است که برخی از مسئولان در تهران نسبت به سوءمدیریت در کنترل بیماری کرونا هشدار می‌دهند و این امر را باعث شدت گرفتن موج جدیدی از این بیماری می‌دانند.

حسن خلیل‌آبادی عضو شورای شهر تهران درباره وضعیت کرونا در پایتخت پیش از این، اظهار کرد: «آمار مرگ و میر در تهران به دلیل ابتلا به کرونا افزایش یافته و به طور کلی نسبت به قبل از شیوع کرونا آمار فوت و مرگ و میر در پایتخت 100 درصد افزایش یافته است».

به گفته او آمارها نشان می‌دهد مرگ و میر در تهران نسبت به قبل از کرونا به دو برابر رسیده و ظرفیت بهشت‌ زهرا به صورت کلی تکمیل شده ولی این سازمان با طرح ابتکارهایی پیش‌بینی‌هایی انجام داده تا دفن اموات با مشکل مواجه نشود.

خلیل‌آبادی افزود: «از گذشته پیش‌بینی می‌شد که ظرفیت بهشت‌ زهرا تا دهه 80 تکمیل شود ولی با اضافه شدن قسمت‌های جدید به بهشت‌ زهرا و سه طبقه شدن قبرها و همچنین استفاده از موضوع بازسازی قبور قدیمی، ظرفیت بهشت زهرا بیشتر شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید