.
.
.

در پی شدت گرفتن بحران کرونا در ایران؛ استاندار تهران خواستار لغو مراسم 13 آبان شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

استاندار تهران و فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا در تهران در نامه‌ای مشترک به وزیر کشور خواستار لغو مراسم 13 آبان امسال شدند.

استاندار تهران و فرمانده ستاد مقابله با بیماری کرونا خواستار لغو مراسم 13 آبان شدند که هر سال به مناسبت روز دانش‌آموز و حمله به سفارت آمریکا در سال 1979 در ایران برگزار می‌شود.

خبرگزاری ایرنا، دوشنبه 2 نوامبر 2020 گزارش داد که شیروان محسنی بندپی و علیرضا زالی در نامه‌ای مشترک به وزیر کشور خواستار بازنگری در برگزاری مراسم 13 آبان امسال شدند.

در این نامه شیروان محسنی بندپی و علیرضا زالی خطاب به عبدالرضا رحمانی فضلی نوشتند که وضعیت بیماری کرونا در سطح استان تهران در شرایط کاملا خطرناک قرار دارد و هرگونه تجمع قطعا موجب بحرانی‌تر کردن این شرایط می‌شود، برگزاری مراسم 13 آبان در استان تهران به مصلحت نیست.

این در حالی است که بر اساس اعلام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قرار است فردا مراسم 13 آبان در تهران برگزار شود.

با ادامه بحران کرونا در ایران بیش از 40 شهرستان در وضعیت بحرانی کرونا قرار گرفتند. بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت ایران طی 24 ساعت گذشته 440 بیمار مبتلا به کرونا در این کشور جان باختند و 8289 بیمار جدید نیز شناسایی شدند.

مجموع جان‌باختگان نیز به 35738 نفر و مجموع مبتلایان به 628780 نفر رسید.

مراسم 13 آبان در ایران عموما یک مراسم حکومتی به شمار می‌آید و به علت تبلیغ «آمریکاستیزی» و «غرب‌ستیزی»، برگزاری آن از سوی مقامات رسمی ایران با جدیت دنبال می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم