.
.
.

ایران؛ چهار کارگر بازداشتی هفت تپه در اعتراض به بازداشت‌شان دست به اعتصاب غذایی زدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ابراهیم عباسی منجزی،‌ مسعود حیوری،‌ یوسف بهمنی و حمید ممبینی کارگران بازداشتی هفت‌تپه در اعتراض به ادامه بازداشت‌شان در زندان دزفول دست به اعتصاب غذا زدند.

به گزارش کانال «کارگران مستقل هفت‌تپه»، جمعی از کارگران بخش‌های مختلف این شرکت روز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای نسبت ادامه بازداشت این کارگران اعتراض کرده و عنوان کردند: «با بهانه‌های واهی اعم از گم شدن پرونده، نبودن مسئول مربوطه و نظایر آن از انجام مراحل لازم برای آزاد کردن همکارانمان سر باز میزنند.»

روز گذشته نیز (یکشنبه 1 نوامبر) در پی بازداشت این چهار تن از فعالان کارگری مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، جمعی از کارگران شاغل در این مجتمع، تجمع اعتراضی برگزار کردند.

این کارگران معترض با برگزاری تجمع اعتراضی خواهان آزادی یوسف بهمنی، حیوری، ابراهیم عباسی منجزی و حمید ممبینی، چهار فعال کارگری که از چند روز پیش در بازداشت به سر می‌برند شدند.

این چهار کارگر پس از بازداشت شدند که کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به پرداخت نشدن اضافه کاری تیر و مرداد ماه، تجمع اعتراضی مسالمت آمیزی را برگزار کردند.

این بازداشت پس از اعتراض به حضور نماینده کارفرما در کارخانه صورت گرفت.

پس از اتمام این تجمع اعتراضی ماموران امنیتی یوسف بهمنی، حیوری، ابراهیم عباسی منجزی و حمید ممبینی، چهار فعال کارگری را بازداشت کردند.

قابل ذکر است که مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در سال‌های اخیر یکی از کانون‌های اصلی مبارزات کارگری در ایران بوده است.

این کارگران اعلام کردند که «ما خواستار تعطیلی کارها نیستیم. اما وظیفه تاریخی و طبقاتی ماست که از همکاران بازداشت شده حمایت کنیم.»

کارگران همچنین اعلام کردند: «ما با قدرت به کار و مدیریت شرکت خودمان ادامه می‌دهیم. هدف ما آزادی همکاران بازداشت شده است. به همین سبب روزانه دو ساعت در جلوی مدیریت شرکت تجمع می‌کنیم. اعتراض خود را به حبس ظالمانه همکاران‌مان و عدم خلع ید از کارفرمای اختلاسگر و خائن نشان خواهیم داد.»