کارگران نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به بازداشت چهار همکارشان تجمع کردند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

در پی بازداشت چهار تن از فعالان کارگری مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، جمعی از کارگران شاغل در این مجتمع، یکشنبه 1 نوامبر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

به گزارش منابع خبری ایران، این کارگران معترض با برگزاری تجمع اعتراضی خواهان آزادی یوسف بهمنی، حیوری، ابراهیم عباسی منجزی و حمید ممبینی، چهار فعال کارگری که از چند روز پیش در بازداشت به سر می‌برند شدند.

این چهار کارگر پس از بازداشت شدند که کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در اعتراض به پرداخت نشدن اضافه کاری تیر و مرداد ماه، تجمع اعتراضی مسالمت آمیزی را برگزار کردند.

این بازداشت پس از اعتراض به حضور نماینده کارفرما در کارخانه صورت گرفت.

پس از اتمام این تجمع اعتراضی ماموران امنیتی یوسف بهمنی، حیوری، ابراهیم عباسی منجزی و حمید ممبینی، چهار فعال کارگری را بازداشت کردند.

قابل ذکر است که مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت تپه در سال‌های اخیر یکی از کانون‌های اصلی مبارزات کارگری در ایران بوده است.

این کارگران اعلام کردند که «ما خواستار تعطیلی کارها نیستیم. اما وظیفه تاریخی و طبقاتی ماست که از همکاران بازداشت شده حمایت کنیم.»

کارگران همچنین اعلام کردند: «ما با قدرت به کار و مدیریت شرکت خودمان ادامه می‌دهیم. هدف ما آزادی همکاران بازداشت شده است. به همین سبب روزانه دو ساعت در جلوی مدیریت شرکت تجمع می‌کنیم. اعتراض خود را به حبس ظالمانه همکاران‌مان و عدم خلع ید از کارفرمای اختلاسگر و خائن نشان خواهیم داد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم