نماینده مجلس ایران: برخی از جان‌باختگان کرونا در روستاها جز آمار فوتی‌‌ها نمی‌آیند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نماینده مجلس ایران با تاکید بر اینکه کرونا در این کشور به یک مسئله «جدی» تبدیل شده اعلام کرد که روز به روز آمار مبتلایان به این بیماری افزایش پیدا می‌کند و آماری که روزانه منتشر می‌شود با در نظر گرفتن افرادی که در روستاها بعضا فوت شده و در آمار ذکر نمی‌شود، وحشتناک است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا یکشنبه 1 نوامبر 2020 محمدحسن آصفری با بیان اینکه نمی‌توان با بی‌تفاوتی از کنار آمار مبتلایان و فوت‌شدگان کرونا عبور کرد و باید تدابیر کارشناسانه‌تری برای کنترل این بیماری اندیشیده شود، گفت: «مسئله کرونا شوخی‌بردار نیست و نمی‌توان به سادگی از کنار آن عبور کرد».

به گفته او کادر درمانی تحت فشار قابل توجهی قرار دارد و ادامه‌ این روند این کشور را با آسیب‌ها و مشکلات جدی‌تری روبه‌رو خواهد کرد.

آصفری در ادامه افزود: «امروز در خیلی از کشورها آمار مبتلایان رو به کاهش است اما در کشور ما آمار روز به روز افزایش می‌یابد. این نشان می‌دهد که یک جای کار در کشور می‌لنگد و باید تدابیر کارشناسانه‌تری برای کنترل این بیماری اندیشیده شود».

گفتنی است، آمار وزارت بهداشت ایران از میزان مبتلایان و فوتی‌ها نشان‌دهنده جهش رو به بالای این آمار است. سخنگوی وزارت بهداشت ایران روز گذشته اعلام کرد که طی یک روز 7820 بیمار جدید در این کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان به 612772 نفر رسید.

همچنین طی 24 ساعت 386 بیمار جان باختند و مجموع فوتی‌ها به 34864 نفر رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم