.
.
.

زندانیان اعتراضات آبان‌ماه مشکوک به ابتلا به کرونا از رسیدگی پزشکی محروم شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پایگاه خبری هرانا در گزارشی از ابتلای 13 تن از زندانیان اعتراضات آبان‌ماه که علائمی از ابتلا به کرونا نشان داده‌اند در «زندان تهران بزرگ» خبر داد که از رسیدگی پزشکی محروم شده‌اند.

بر اساس این گزارش، این زندانیان از بازداشت‌شدگان اعتراضات سراسری آبان 98 در ایران هستند و از روز پنج‌شنبه به تب و لرز، سرگیجه، بدن درد و سردرد که از علائم کرونا هستند، دچار شدند.

اسامی این زندانیان «محمد رجبی، امیرحسین مرادی، محمد آدم، خالد پیرزاده، امیرحسین کشاورزی، ایمان مرزان‌بخش، محمدباقر صوری، سعید اسدی و حمید جهانگیری» عنوان شده است.

«امیرحسین مرادی»، از جمله سه زندانی سیاسی محکوم به اعدام است که پس از به راه افتادن موج نه به اعدام در فضای مجازی حکم آنها موقتا لغو شد.

این زندانی از روز پنجشنبه با تشدید علائم به بهداری تیپ 2 این زندان منتقل شده است.

به جز این زندانی، 12 زندانی دیگر نیز صبح روز گذشته برای معاینه به بهداری تیپ 2 منتقل شدند اما «بدون انجام تست کرونا و با دادن یک بسته قرص سرماخوردگی» این افراد به بند بازگردانده شدند.

گفتنی است، پس از شیوع کرونا در ایران، این بیماری دست‌مایه‌ای برای برخی بازجویان شده تا به وسیله آن برخی از زندانیان سیاسی را تهدید به مرگ کنند.

از جمله حمزه درویش زندانی سیاسی اهل‌سنت، چندی پیش، با انتشار یک فایل صوتی اعلام کرد که در زندان شکنجه می‌شود و مورد تهدید ماموران قرار گرفته که از او می‌خواهند با آنها همکاری کند.

او در این باره اظهار کرد: «می‌گویند اگر همکاری نکنی تو را آرزو به ‌دل می‌گذاریم. تو را می‌کشیم و می‌گوییم که تو را کرونا کشته است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم