با شدت گرفتن بحران کرونا در ایران روحانی محدودیت‌های جدید برای 25 استان تعیین کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

رئیس‌جمهوری ایران با شدت گرفتن بحران کرونا در این کشور اعلام کرد که از روز چهارشنبه به مدت 10 روز محدودیت‌های تازه‌ای در مراکز 25 استان و 46 شهرستان ایران برقرار خواهد کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، شنبه 31 اکتبر 2020 حسن روحانی در آخرین جلسه ستاد مقابله با کرونا تاکید کرد که مصوبات ستاد مقابله با کرونا پیش از این ابلاغ می‌شد ولی خوب و دقیق اجرا نمی‌شد یا اصلا اجرا نمی‌شد و به همین علت رهبر ایران دستور تشکیل «قرارگاه عملیاتی که تمامی مصوبات تا مراحل نهایی دنبال و اجرا کند و آنجایی که نیازمند ضمانت‌های اجرایی دارد، توسط ضابطین قوه قضاییه و ماموران نظارتی انجام شود» را داده است.

روز گذشته سپاه پاسداران و فرماندهانش برای مقابله و مبارزه جدی با بیماری همه گیر کرونا تشکیل جلسه دادند و از تشکیل گروه‌هایی برای مقابله با کرونا خبر دادند.

فرمانده کل سپاه در این جلسه گفت که انتظار میرود که 54 هزار پایگاه بسیج در سراسر کشور به پایگاه‌های حافظان سلامت تبدیل شود.

آخرین آمار وزارت بهداشت ایران حاکی از شدت گرفتن موج سوم کرونا در این کشور است. روز گذشته بر اساس اعلام سخنگوی وزارت بهداشت ایران، آمار ابتلای روزانه به کرونا در ایران در یک رکورد بی‌سابقه به 8011 نفر رسید و مجموع مبتلایان نیز به 604952 بیمار افزایش یافت.

همچنین با جان باختن 365 بیمار مبتلا به کووید 19 طی روز گذشته، مجموع فوتی‌های این بیماری به 34478 نفر رسید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم