.
.
.

ایران؛ کارگر اخراجی معدن در رودبار خود را به آتش کشید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

صابر بهبودی، کارگر 32 ساله اهل توابع شهرستان رودبار به دلیل اخراج از کار، در مقابل یکی از معادن ماسه این شهرستان اقدام به خودسوزی کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، این کارگر دچار سوختگی 90 درصدی شده و اکنون در بیمارستان بستری است.

فرماندار رودبار او را «بی‌نظم» و «دارای سابقه درگیری فیزیکی» و صدا و سیمای استان گیلاناین کارگر «معتاد» خواند. رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رودبار هم گفت که او «کارگر روزمزد» بوده و با اینکه از کار اخراج شده بود ولی از «حقوق شهروندی برخوردار» بوده است.

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، محمد حیدری رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی رودبار گفت: «بنا به ادعای مدیران این شرکت، این فرد به صورت روزمزد تا هشت ماه پیش در قسمت ساختمانی فعالیت موقت داشت و با اتمام کار نیز همکاری وی با این شرکت قطع شد و تا قبل از خودسوزی هیچ شکایتی از سوی وی به اداره کار داده نشده بود».

یک منبع مطلع در گفت‌وگو با هرانا هویت این جوان را «صابر بهبودی» 32 ساله اهل روستای گنجه شهرستان رودبار عنوان کرد و گفت: «آقای بهبودی به دلیل اخراج از معدن شباب و در اعتراض به 4 ماه بیکاری خودسوزی کرد. بالای 90 درصد دچار سوختگی شده و وضیت وخیمی دارد».

در پی بازتاب‌های گسترده خودسوزی این کارگر جوان در شبکه‌های اجتماعی، صدا و سیمای استان گیلان در این باره گفت که «شنیده شده این جوان که اعتیاد به موادمخدر داشته به دلیل مشکلات مربوط به اشتغال خودسوزی کرده است» و هوشنگ عباسقلی‌زاده، فرماندار رودبار، این کارگر جوان را متهم کرد که «علاوه بر داشتن بی‌نظمی، سابقه درگیری فیزیکی با کارگران دیگر هم داشته است و با توجه به اتمام کار، عذر او را خواسته بودند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم