.
.
.

افزایش گرانی 70 درصد کارگران قنادی‌ها را در ایران بیکار کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

رئیس اتحادیه قنادان جنوب تهران اعلام کرد که سال پیش بخش زیادی از تولید قنادان فروش نرفت در نتیجه 70 درصد کارگران قنادی‌ها بیکار شدند و تقاضای شیرینی نیز به میزان 60 درصد کاهش یافت.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، محمد بی‌بلا سه‌شنبه 27 اکتبر 2020 با بیان اینکه مواد اولیه را نمی‌توانیم مستقیم تهیه کنیم و حتما باید از واسطه بگیریم، گفت: «مثلا روغن را اصلا پیدا نمی‌کنیم، روغنی که 120-130 هزار تومان است را تقریبا 700-800 هزار تومان می‌خریم و جالب اینکه تولید تیرماه است و نشان‌دهنده احتکار. البته همین هم در بازار موجود نیست».

به گفته او، شیرینی خامه‌ای هم‌اکنون در ایران به کیلویی 48 هزار تومان و آردی که سه ماه پیش 110 تا 150 هزار تومان بود به 250 هزار تومان رسیده است.

رئیس اتحادیه قنادان جنوب تهران علت این گرانی را «احتکار» دانست و افزود: «با هزینه‌های امروز و تعطیلی‌ها، ادامه فعالیت برای قنادها صرفه اقتصادی ندارد. سال پیش بخش زیادی از تولید قنادان فروش نرفت در نتیجه 70 درصد کارگران قنادی‌ها بیکار شدند و به خاطر این گرانی‌ها بیشتر از 60 درصد از تقاضای شیرینی کاهش یافته است».

به گفته او 50 درصد از قنادهای جنوب تهران کارگاه خود را تعطیل کرده‌اند و بعضی نیز خود مغازه‌ها را بسته‌اند. در شهر ری بین 20 تا 25 درصد قنادی‌های بزرگ کلا جمع‌آوری شده‌اند و تغییر شغل داده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم