.
.
.

سرکوب خشونت‌آمیز تجمع «جانبازان و ایثارگران» مقابل وزارت نفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

تجمع «جانبازان و ایثارگران» وزارت نفت مقابل درب این وزارتخانه با درگیری همراه شد. برخی ویدیوهای منتشر شده در فضای مجازی صورت خون‌آلود معترضان را نشان می‌دهد که حاکی از سرکوب خشونت‌آمیز این تجمع است.

بر اساس گزارش پایگاه خبری نفت ما، دوشنبه 26 اکتبر 2020 «جانبازان و ایثارگران» در اعتراض به «عدم اجرای مصوبه‌های مجلس از سوی وزارت نفت» مقابل این وزارتخانه دست به تجمع و اعتراض زدند. ویدیوهای منتشر شده در فضای مجازی نشان می‌دهد که برای سرکوب این تجمع برخورد خشونت‌آمیز شده و چهره برخی از معترضان خون‌آلود است.

تجمع‌کنندگان به نشانه اعتراض فریاد «الله اکبر» سر دادند و برخی از آنها از جمله یک زن از درب آهنی وزارتخانه بالا رفتند.

«جانبازان» پیش از این نیز در 28 ژوئیه 2020 مقابل درب وزارت نفت در اعتراض به «ابلاغ بخشنامه‌ جدید نفتی ، قطع و تقلیل ساعات کاری جانبازی، عدم اعمال مدارک تحصیلی، ایاب ذهاب، عدم تخصیص پاداش بهره‌وری، عدم اجرای ماده 10 و اجرا نشدن مصوبات مجلس» تجمع کردند.

پس از جنگ ایران و عراق، جمهوری اسلامی برای اشاره به مجروحان و معلولان ایرانی حاصل از این جنگ، از اصطلاح «جانباز» به جای مجروح جنگی استفاده می‌کند.

«جانباز» یا همان مجروح جنگی یک استعاره برای شخصی است که «با جان خود بازی کرده ‌است» و دچار یک آسیب دائمی، کم‌توانی یا معلولیت شده‌ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم