.
.
.

برادر قاضی منصوری: سفارت ایران در رومانی اطلاعاتی درباره منصوری دارد اما نمی‌فرستد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برادر قاضی منصوری اعلام کرد که قاضی منصوری به صورت تصویری و‌ مکرر از محل اقامتشان در سفارت ایران در رومانی با بستگان صحبت می‌کرد و محل اقامت که حاکی از حضور در سفارت بود را نشان می‌داد، او نتیجه گرفت که سفارتخانه ایران در رومانی اطلاعات کامل دو شبانه‌روز حضور قاضی منصوری در محل اقدامتگاه را داشته باشد اما این اطلاعات را به قوه قضاییه نمی‌فرستد.

برادر قاضی منصوری که پیش از این در تاریخ 10 ژوئیه به انتقاد از سفارتخانه ایران در رومانی پرداخته و آن را به کارشکنی برای بازگشت پیکر برادرش به ایران متهم کرده بود بار دیگر از این سفارتخانه انتقاد کرد. او در گفت‌و‌گو با خبرگزاری ایلنا، دوشنبه 26 اکتبر 2020 درباره اظهارات اخیر دادستان تهران مبنی بر ارسال فیلم حادثه فوت قاضی منصوری به ایران، تاکید کرد: «طبق پیگیری‌های ما تاکنون هیچ فیلمی که نشانگر خودکشی قاضی منصوری در هتل دوک رومانی باشد، وجود ندارد و هیچ فیلمی به ایران ارسال نشده است».

به گفته او، از نظر خانواده مهمترین مبحثی که باید بررسی شود، طرق ارتباطی برادرش با خانواده است، بر همین اساس او از رئیس قوه قضاییه ایران خواست تا دستور بررسی آن صادر شود.

برادر قاضی منصوری در ادامه بیان کرد: «از آنجایی که قاضی منصوری به صورت تصویری و‌ مکرر از محل اقامتشان در سفارت جمهوری اسلامی ایران در رومانی با بستگان صحبت می‌کردند و محل اقامت که حاکی از حضور در سفارت بود را نشان می‌دادند؛ به نظر می‌رسد سفارت جمهوری اسلامی ایران در رومانی اطلاعات کامل دو شبانه‌روز حضور قاضی منصوری در محل اقدامتگاه را داشته باشد اما متاسفانه این اطلاعات را به قوه قضاییه ارائه نکرده است».

او از قوه قضاییه خواست تا فیلم دوربین‌های مداربسته را از سفارتخانه ایران در رومانی بگیرد تا به گفته او بخشی از واقعیت روشن شود.

برادر قاصی منصوری احتمال ترور قاضی منصوری را دور از ذهن ندانست و بررسی بیشتر درباره این موضوع را خواستار شد.

غلامرضا منصوری، متهم به مشارکت در باند رشوه‌خواری در قوه قضاییه بود و پس از تشکیل دادگاه اکبر طبری، معاون اجرایی صادق لاریجانی، رئیس پیشین قوه قضائیه، نام وی بر سر زبان‌ها افتاد و مشخص شد که در خارج از کشور به سر می‌برد. به گفته مقام‌های قضایی ایران او سال گذشته از ایران خارج شده بود.

پس از آن گزارش‌هایی مبنی بر بازداشت او در رومانی منتشر شد، اما قاضی دادگاهی در بخارست تصمیم گرفت این متهم تا تاریخ 10 ژوئیه 2020 تحت شرایط خاصی آزاد باشد.

19 ژوئن 2020 خبر پیدا شدن جسد قاضی منصوری در هتل خبرساز شد. دادستانی رومانی 4 سپتامبر 2020 خبر خودکشی او را تایید کرد.

وکیل مدافع غلامرضا منصوری در این باره گفت: «من و خانواده ایشان معتقدیم که قاضی منصوری آدمی نبود که قصد خودکشی داشته باشد».

برادر غلامرضا منصوری نیز در گفت‌وگویی با سایت خبری مدآرا به گرایش‌های مذهبی او اشاره و تاکید کرد که برادرش روحیه خودکشی نداشت و این واقعه قتل بوده‌ است، نه خودکشی.

احتمال ترور قاضی منصوری وقتی قوت گرفت که برادر غلامرضا منصوری در اظهاراتی گفت که برادرش در یک تماس تلفنی به او اعلام کرده بود که «امنیت جانی» ندارد و این موضوع به مقام‌های قضایی اطلاع داده شده بود و به باور او، برادرش ترور شده‌ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم