فعال اصلاح‌طلب: بخشی از تخریب‌ها علیه حسن روحانی در مجلس انتخاباتی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بابک آذرباد دبیرکل حزب ترقی ایران روز شنبه 24 اکتبر با بیان اینکه تخریب‌ها علیه دولت توسط یک جریان صورت می‌گیرد، گفت، بخشی از این تخریب‌ها مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری 1400 است.

بابک آذرباد در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا با اشاره به توهین برخی از نمایندگان مجلس ایران علیه حسن روحانی گفت: «کار نمایندگی بیش از هر چیز قانونگذاری است نه اینکه با در اختیار گرفتن تریبون مجلس، به نهادهای رسمی مملکت و خصوصا آنهایی که از طرف مردم انتخاب شده و مورد تایید رهبری نیز هستند، توهین کنند.»

آذرباد در این گفت‌وگو تاکید کرد، بخشی از تخریب‌ها علیه دولت مرتبط با انتخابات 1400 ریاست جمهوری است.

او افزود: «برخی مشکلاتی را که دولت با آن دست و پنجه نرم می‌کند دستاویز قرار داده و به نوعی می‌خواهندرقیب را بکوبند. بنابراین اقدامات آنها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد تا اینکه بخواهند وارد مسائل دیگری شوند. افرادی که اینگونه تخریب‌ها را علیه دولت روحانی انجام می‌دهند، می‌خواهند با سوءاستفاده از این حملات به مقاصد خود برسند.»

قابل ذکر است که چندی قبل رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ایران پس از اظهارنظر حسن روحانی درباره ضرورت انجام صلح و یادآوری صلح امام دوم شیعیان، رئیس‌جمهوری ایران را تهدید به اعدام کرد.

مجتبی ذوالنوری در واکنش به اظهارات روحانی که تلویحا خواستار مذاکره با آمریکا شده بود، در حساب توییتری خود نوشت: «جناب روحانی اگر برای توجیه مذاکره با دشمن، علت صلح امام حسن بامعاویه راخواست اکثر مردم از امام ذکر می‌کنید! امروز اکثریت قاطع ملت ایران به کمتر از عزل و مجازات شما راضی نمیشوند؛ با منطق شما، رهبر انقلاب باید دستور دهند هزار بار شما را اعدام کنند تا دل مردم عزیز راضی شود».

اشاره این نماینده مجلس ایران به اظهارات حسن روحانی است که روز چهارشنبه در جلسه هیئت دولت آنها را مطرح کرده بود.

رئیس‌جمهوری ایران در این جلسه گفته بود: «امام مجتبی به ما می‌آموزد که مرد جنگ باشیم به روز جنگ، و مرد صلح باشیم به روز صلح. اگر در روز صلح، جنگیدیم و در روز جنگ، صلح کردیم، هر دو خطا و اشتباه است. به‌موقع باید بایستیم و بجنگیم و به‌موقع باید صلح کنیم».

از سوی دیگر، مجتبی رضاخواه، نماینده اصولگرای مجلس هم در توئیتی نوشت که حسن روحانی تاریخ اسلام را تحریف کرده و قبلا نیز با استناد به وقایع کربلا، از آن درس مذاکره گرفت تا تحریم‌ها را بردارد، ولی «تحریم‌ها که برداشته نشد، اما نرخ ارز 10 برابر شد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید