رییس پلیس تهران: دنبال تعطیل کردن شهر نیستیم، سختگیری‌های بیشتری برای جریمه وضع کردیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

حسین رحیمی رییس پلیس تهران شنبه 24 اکتبر در نشستی گفت، دنبال تعطیل کردن شهر نیستیم، او از سخت‌گیری‌های بیشتری برای جریمه و تذکر به افراد فاقد ماسک در فضاهای عمومی، معابر و داخل خودروها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، حسین رحیمی درباره اقدامات پلیس برای برخورد با افراد فاقد ماسک و ناقضان پروتکل‌های بهداشتی کرونا، گفت: «حدود 10 روز از ابلاغیه ستاد ملی مقابله با کرونا به ناجا گذشت و ما در این مدت تلاش کردیم تا با اقدامات ایجابی و ارشادی شهروندان را به رعایت پروتکل‌ها دعوت کرده و از انجام اقدامات سلبی پرهیز کنیم».

رحیمی ادامه داد: «متاسفانه شاهد اوج گیری دوباره در تعداد مبتلایان به کرونا در کشور هستیم و از این رو برخوردهای سلبی و اعمال جریمه نیز در دستورکار قرار گرفت و طی دو سه روز گذشته برخورد با رانندگان و سرنشینان وسایل نقلیه که از ماسک استفاده نکنند، صنوف و ... انجام شده است.»

رحیمی در مورد تعطیل شدن شهر تهران نیز گفت: «به هیچ عنوان به دنبال تعطیلی شهر نیستیم.»

قبل از این حسن روحانی رییس جمهوری ایران 10 اکتبر در جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا اعلام کرد، هر فردی که ماسک نزند 50 هزار تومان جریمه می‌شود و همچنین هر فردی که بیماری خود را اعلام نکند 200 هزار تومان جریمه می‌شود.

او گفته بود: «اگر فرد تخلف کند برای هر نوبت تخلف، 200 هزار تومان جریمه می‌شود. سازوکار و سامانه آن مشخص شده و وزارت بهداشت مسئول آن است. این تخلف باید به حسابی که وزارت بهداشت امروز آن را اعلام می‌کند، واریز شود و اگر آن را واریز نکند از روش‌های دیگر گرفته می‌شود.»

روز گذشته (جمعه 23 اکتبر) سخنگوی وزارت بهداشت ایران اعلام کرد که طی 24 ساعت در این کشور، 335 نفر جان باختند و 4933 بیمار در وضعیت بحرانی قرار گرفتند.

سیما سادات لاری گفت، 6134 بیمار جدید مبتلا به کووید 19 در این کشور شناسایی شد و مجموع مبتلایان را 556891 نفر عنوان کرد.

به گفته او، با جان باختن 335 بیمار مبتلا به کووید 19 طی 24 ساعت گذشته، مجموع فوتی‌های این بیماری در ایران به 31985 نفر رسید.

سادات لاری در ادامه اظهار کرد: «بر اساس گزارش‌ها تاکنون 446685 بیمار کووید 19 در کشور بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند و 4933 نفر نیز در وضعیت شدید این بیماری و به نوعی بحرانی تحت مراقبت قرار دارند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم