.
.
.

دختر آبادانی علیه خود اعتراف کرد و منتشرکننده فیلم تهدید به بازداشت شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ویدیوی دختر آبادانی که مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود یکی از پربازدیدترین ویدیوهایی بود که روز گذشته در فضای مجازی توجه کاربران ایرانی را به خود جلب کرد، افشاگری درباره این موضوع، اعتراف غیرمنتظره دختر آبادانی علیه خود را در پی داشت و همچنین منتشرکننده فیلم این حادثه تهدید به بازداشت شد.

نخستین بار ماجرای این حادثه از سوی داریوش معمار روزنامه‌نگار آبادان در شبکه توئیتر افشا شد. همین موضوع فعالین توئیتری، رسانه ای و مسئولین محلی را وادار به واکنش کرد.

پایگاه خبری خورنا، امروز جمعه 23 اکتبر 2020 درباره این حادثه گزارش داد که پس از پیگیری موضوع از مسئولان پالایشگاه آبادان، پاسخ و توضیحی از آنها دریافت نکرد.

پالایشگاه آبادان بدون ارائه جزئیات تنها با صدور بیانیه‌ای حادثه را به یک «مشاجره خانوادگی» تقلیل داد و اعلام کرد که ماجرا مربوط به یکی از کارکنان بوده و ارتباطی به هیچ یک از مدیران پالایشگاه نداشته و مطالب منتشر شده در فضای مجازی صحت ندارد.

این در حالی است که رسانه‌های داخلی و توئیتر داریوش معمار، کسانی که این دختر جوان را مورد ضرب و شتم قرار دادند را خانواده‌ احمد جهان‌نژادیان مدیر فضای سبز پالایشگاه آبادان معرفی کردند.

خورنا در ادامه گزارش داد که پس از پیگیری ماجرا پی برد که این دختر جوان قصد داشته با حضور در منزل احمد جهان‌نژادیان که پیش‌تر روابطی با او داشته، پرده از روابط گذشته خود بردارد و از همسر جهان‌نژادیان تقاضای کمک‌ کند.

بر اساس این گزارش، جهان‌نژادیان با انواع تهدیدها، درخواست‌هایی از این دختر جوان داشته و این دختر جوان برای اینکه دیگر به این خواسته‌ها تن ندهد، به خانه جهان‌نژادیان مراجعه می‌کند اما با واکنش تند خانواده جهان‌نژادیان روبرو می‌شود.

شخص حراستی که به صورت فیزیکی دختر مجروح را مورد تعرض قرار می‌دهد شخصی به نام «مهدی کاظمی» است که توسط پلیس بازداشت شده و در مرحله رسیدگی قرار دارد.

بنابر اطلاعیه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان آبادان، همه عوامل حادثه که در فیلم حضور دارند و شخص احمد جهان‌نژادیان و مرتبطین این حادثه در بازداشت موقت مقامات قضایی هستند.

از سوی دیگر، دادستان شهرستان آبادان، کسانی که از این ماجرا فیلم گرفتند و آن را منتشر کردند تهدید به بازداشت کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، حمید مرانی‌پور در این باره گفت: «تحقیقات در مورد کسانی که این فیلم را منتشر کردند و باعث بی‌امنیتی شهر شدند شروع شد و به زودی این افراد شناسایی و دستگیر و برخورد قانونی و لازم با آنها انجام می‌شود؛ کسانی که بخواهند امنیت و آرامش شهر آبادان را با چنین رفتار و اعمالی مخل کنند، برخورد قاطع و قانونی انجام خواهد شد».

همچنین از دختر آبادانی نیز که به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود، بر اساس اعلام داریوش معمار با گریم سنگین و تحت فشار اعتراف گرفته شد.

او در این مصاحبه گفت: «موقع حادثه حالت طبیعی نداشتم. وارد خانه شدم. اعضای خانواده جیغ می‌زدند و فرار می‌کردند. به حراست خبر دادند و داد می‌زدند دزد... دزد...!».