عضو هیأت رییسه مجلس ایران: روحانی استیضاح نمی‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیأت رئیسه مجلس ایران از تصمیم هیأت رئیسه مجلس نمایندگان برای منتفی شدن استیضاح روحانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، احمد امیرآبادی فراهانی در برنامه‌ای که از شبکه پنجم سیما پخش شد، گفت: «اکنون شرایط به گونه‌ای است که اگر مجلس یک یا دو وزیر دیگر از دولت را استیضاح کند دولت مستقر سقوط خواهد کرد و امکان این که وزرا و رئیس جمهور را به راحتی استیضاح کرد.»

Advertisement

عضو هیات رئیسه مجلس ایران گفت: «حقیقت این است که اگر الان استیضاح رئیس جمهور را در مجلس شروع کنیم، روند آن در حدود 2 ماه طول می‌کشد و به ماه دهم سال می‌رسیم، بعد از آن نیز معاون اول رئیس جمهور به مدت 3 ماه رئیس دولت می‌شود و بعد از هم به تعطیلات عید می‌رسیم و اندکی بعد نیز مهلت کارِ دولت تمام می‌شود و اگر نتیجه‌ای داشت انجام می‌شد؛ بنابراین ما در مجلس به این نتیجه رسیده‌ایم که استیضاح انجام نشود.»

امیرآبادی همچنان در مورد افت بورس گفت: «ارزش پولی ما در بدترین وضعیت خود قرار دارد. برخی اوقات می‌گویند که گرانی قیمت‌ها مشکل ساز شده در صورتی که گرانی قیمت‌ها مطرح نیست بلکه ارزش پول ملی کاهش یافته است و متاسفانه مسئولان به صحبت‌های ما ارزش قائل نیستند. ما جلسه‌ای که در تیرماه امسال با آقای همتی در دفتر آقای قالیباف داشتیم و پس از آن جلسه به آقای همتی گفتم که با این وضعیتی که در حال ادامه آن هستیم قیمت دلار در ماه هفتم سال به 30 هزار تومان می‌رسد، اما ایشان خندیدند.»

وی در ادامه این برنامه گفت: «مجلس وظیفه کنترلی و نظارتی بر قوه مجریه دارد و اجرا در دست دولت است. اما این به معنای عدم مسئولیت مجلس در پاسخگویی به مردم نیست. این موضوعی است که در سال‌های اخیر انباشته شده که ما مدام می‌گفتیم که دولت کسری بودجه دارد و این کسری بودجه مشکلات اقتصادی بسیاری را برای جامعه ما ایجاد خواهد کرد. من در یک برنامه تلویزیونی در شبکه سوم سیما که مسائل مربوط به بودجه در آن بررسی می‌شد گفتم که تورم در سال آینده 40 - 50 درصد افزایش خواهد داشت و خط فقر در تهران به 4 میلیون و 500 هزار تومان می‌رسد.»

روز دوشنبه 19 اکتبر شاخص بورس ایران 24 هزار و 546 واحد سقوط کرد و به یک میلیون و 489 هزار و 726 واحد رسید.

شاخص کل بورس نیز با افت 1711 واحدی به 404 هزار و 726 واحد رسید.

با اعلام بازگشت تحریم‌های بین‌المللی در 20 سپتامبر، شاخص کل بورس ایران بیش از 45هزار واحد سقوط کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم