تهدید و فشار پلیس فتای ایران بر مخالفان حجاب اجباری در فضای مجازی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

رئیس پلیس امنیت عمومی تهران تهدید کرد کسانی که به گفته او «ناخواسته در فضای مجازی حجاب را رعایت نکنند» به پلیس فراخوانده می‌شوند تا به آنها تذکر داده شود. او ادعا کرد که در بیشتر موارد بعد از تذکر پلیس به این افراد دیگر این اقدام خود را در فضای مجازی تکرار نمی‌کنند.

بر اساس گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سه‌شنبه 20 اکتبر 2020 علی ذوالقدر از ایجاد گشت‌های انتظامی و ایجابی خبر داد که ابتدا به افرادی که حجاب را رعایت نمی‌کنند تذکر می‌دهند و آن‌ها را برای مشاوره به مراکز پلیس انتقال می‌دهند.

او طرح دیگر در این رابطه را «ناظر یک» خواند که بر اساس این طرح، به افراد بی‌حجاب در خودرو با ارسال پیامک تذکر داده می‌شود.

ذوالقدر طرح دیگر را مربوط به اماکن و صنوف دانست که تذکر‌های لازم به آن‌ها داده می‌شود.

او در ادامه تاکید کرد: «در فضای مجازی هم کسانی که ناخواسته حجاب را رعایت نکنند به پلیس فراخوانده می‌شوند و در بیشتر موارد بعد از تذکر پلیس به این افراد دیگر این اقدام خود را در فضای مجازی تکرار نمی‌کنند».

ذوالقدر همچنین افزود: «کسانی هم که مجرم هستند و با تشکیل باند اقدام به فساد می‌کنند آن‌ها را زیر نظر داریم و اقدامات لازم را در خصوص آن‌ها انجام می‌دهیم».

این نخستین بار نیست که پلیس ایران زنانی که بی‌حجاب می‌شوند را تهدید می‌کند، معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا 19 مه با بیان اینکه کشف حجاب در فضای مجازی جز زیرمجموعه‌های ناهنجار قرار می‌گیرد و تخلف محسوب می‌شود، گفت: «در روزهای اخیر حواشی برای برخی بازیگران و سلبریتی‌ها پیرامون موضوع حجاب آنها در شبکه اجتماعی اینستاگرام رخ داده است. حالا پلیس فتا در همین راستا تاکید کرده که کشف حجاب یک ناهنجاری اجتماعی به شمار می‌رود و با این افراد برخورد قانونی خواهد شد».

رامین پاشایی تاکید کرد که در این مورد هیچ تفاوتی میان افراد پرطرفدار و افرادی که دنبال‌کنندگان کمتر یا بیشتری دارند، وجود ندارد و قانون در برابر همه یکسان برخورد خواهد کرد.

گفتنی است، در راستای چنین اقداماتی و افزایش فشار بر مخالفان حجاب اجباری، امروز یک دختر در نجف‌آباد که اقدام به دوچرخه‌سواری بدون حجاب کرده بود دستگیر شد.

بر اساس گزارش خبرگزاری برنا، مجتبی راعی فرماندار نجف‌آباد با اعلام این خبر، ضمن «محکومیت» این اقدام گفت: «هدف و انگیزه این فرد از ارتکاب این عمل ناهنجار نامشخص است و نمی‌توان هم‌اینک در این باره اظهار نظر کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید