.
.
.

15 هزار نفر بر اثر کرونا در تهران جان باختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

عضو شورای شهر تهران اعلام کرد که 15 هزار نفر بر اثر کرونا در تهران جان باختند و نسبت به فراتر رفتن شمار جان‌باختگان از این آمار، هشدار داد.

ناهید خداکرمی، از جان باختن 14931 نفر در تهران بر اثر کرونا خبر داد. او نسبت به افزایش آمار فوتی‌ها بیش از این تعداد هشدار داد و گفت: «به زودی آمار تلفات کووید 19 در تهران از 15 هزار نفر عبور خواهد کرد».

خداکرمی تصریح کرد که 50 درصد مرگ‌های ناشی از کرونا در این کشور در تهران رخ می‌دهد.

او همچنین اعلام کرد که تاکنون 3793 تن از مبتلایان به کرونا اتباع خارجی بوده‌اند.

از سوی دیگر، رئیس شورای شهر تهران بر ضرورت انجام اقدامات ویژه‌تری در این حوزه از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا تاکید کرد و افزود: «اینطور عملکرد و برنامه‌ریزی جواب نداده است».

محسن هاشمی خواستار تعطیلی کامل تهران شد و افزود: «در واقع باید تهران و همچنین سایر کلانشهرها به مدت دو هفته تعطیلی کامل شوند و اگر این اتفاق نیفتد نمی‌توانیم از سد موج سوم کرونا بربیاییم».

به گفته او، هم اکنون روزانه نزدیک به 5000 نفر به این ویروس مبتلا و حدود 300 نفر نیز جان خود را از دست می‌دهند و این آمار در تهران نیز حدود 150 فوتی است.

پیش از این، فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلانشهر تهران نسبت به افزایش آمار مبتلایان کرونا در استان تهران هشدار داده بود.

او از افزایش 8.5 درصدی بستری مراجعان سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی به علت کرونا خبر داد.

علیرضا زالی 8 ژوئیه در یک گفت‌وگوی تلویزیونی با اشاره به افزایش نگران‌کننده تعداد مبتلایان در کلانشهر تهران گفت: «در 24 ساعت گذشته تعداد افرادی که در مراکز درمانی استان به عنوان مبتلایان جدید بستری شده اند به 534 بیمار می‌رسد که نسبت به روزهای گذشته یکی از بالاترین آمارهای اعلامی است».