واکنش وزارت بهداشت ایران در مورد توقیف محموله قاچاق 19کامیون دارو از این کشور به عراق

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مشاور وزیر بهداشت ایران در واکنش به توقیف محموله قاچاق 19 کامیون دارو از ایران به عراق، گفت که قاچاق دارو از ایران به کشورهای همسایه سال‌ها سابقه دارد و این 19 کامیون داروی قاچاق از داروخانه‌ها خریداری شده است.

یک مقام دیگر وزارت بهداشت نیز به رسانه‌های داخلی این کشور گفته است که برای ردیابی منشا قاچاق، باید نمونه داروهای توقیف شده در عراق در اختیار این سازمان قرار گیرد.

سازمان اطلاعات ارتش عراق چهارشنبه گذشته در بیانیه‌ای، گفت که طی عملیاتی «بزرگ‌ترین محموله قاچاق دارو از ایران به عراق» شامل 19 کامیون دارو را در استان دیاله کشف کرده است.

حیدر محمدی مدیرکل اداره دارویی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ایران، در واکنش به توقیف این محموله گفت: «قاچاق دارو باید توسط سیستم‌های نظامی و امنیتی ما بررسی شود، نمونه‌ این داروها به دست سازمان دارو برسد و این سازمان با بررسی نمونه‌ها می‌تواند ریشه قاچاق آن را کشف کند.»

مدیرکل اداره دارویی وزارت بهداشت ایران افزود، این سازمان «از سیستم‌های امنیتی درخواست می‌کند تا با همکاری نهادهای امنیتی کشور عراق این داروها را به وزارت بهداشت تحویل دهند تا ما بتوانیم بررسی‌های بیشتر را در این زمینه انجام دهیم».

این در حالی است که محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران، همواره کمبود دارو در این کشور را تحریم‌های آمریکا علیه جمهوری اسلامی عنوان می‌کند.

وزیر امور خارجه ایران اخیرا با محکومیت تحریم‌های آمریکا علیه بانک مرکزی این کشور، اعلام کرد که هدف تحریم جدید ممانعت از خرید غذا و دارو توسط ایران است.

وزیر امور خارجه ایران تحریم جدید علیه ایران را تلاش آمریکا برای «به زانو درآوردن ملت ایران» عنوان کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم