بازگشت هواپیمای پرواز آبادان-تهران در پی نقص فنی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مدیر فرودگاه‌ بین‌المللی آبادان اعلام کرد که نقص فنی در پرواز آبادان-تهران باعث بازگشت هواپیما به فرودگاه مبدا شده است.

نقص فنی هواپیما در ایران بار دیگر باعث شد که یکی از پروازها نیمه تمام بماند و مجبور به بازگشت شود. بر اساس گزارش خبرگزاری ایلنا، شنبه 17 اکتبر 2020 پروانه سهرابی با تایید خبر ایجاد نقص فنی در پرواز آبادان-تهران، گفت: «از کار افتادن یکی از موتورهای هواپیما در پرواز ساعت 21:12 آبادان-تهران باعث بازگشت این پرواز به فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی آبادان شد».

به گفته او، این هواپیما که متعلق به شرکت هواپیمایی قشم ایر بوده، پس از 12 دقیقه به دلیل حادثه در موتور هواپیما، دوباره به فرودگاه بازگشت.

سهرابی توضیح داد که این فرود اضطراری برای هیچ یک از مسافران مشکلی ایجاد نکرد و همه مسافران این پرواز در سلامت کامل به سر می‌برند.

گفتنی است، طی ماههای اخیر بارها پرواز هواپیماها در آسمان ایران به علت نقص فنی ناقص انجام شد. این نکته قابل ذکر است که خط تولید هواپیماهای این کشور که دچار نقص فنی می‌شوند، سالهاست متوقف شده است. از سوی دیگر به علت تحریم‌های آمریکا، میانگین سنی ناوگان هوایی در این کشور بالا رفته و ایمنی و سلامت پروازها در این کشور به شدت تهدید می‎‌شود.

یک نماینده در مجلس دهم ایران با اشاره به اینکه تحریم‌های آمریکا تامین تجهیزات ناوگان هوایی را دچار مشکل کرده، گفت که تحریم‌های آمریکا جابجایی، سفر، بهداشت و درمان مردم را تحت تاثیر قرار داده و تامین تجهیزات قطعات پزشکی و ناوگان هوایی را تحت تاثیر قرار داده است.

کمال‌الدین شهریاری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: «تا قبل از تحریم ها شاهد نبودیم که در عرض یک هفته دو یا سه هواپیما دچار نقص فنی شوند. هر یک از قطعات هواپیما دارای عمر مفید هفتگی، ماهیانه و یا سالیانه هستند و باید بعد از مدت معینی عوض شوند. در ناوگان هوایی، چک‌های دوره‌ای با نام چک E و چک A و چک اورهال داریم».

او این مشکلات را به علت «کمبود برخی از قطعات و عدم سرویس به موقع هواپیما و استفاده از قطعات تاریخ مصرف گذشته» عنوان کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم