.
.
.

درپی اصابت چند راکت جنگی به مناطق مرزی؛ هشدار دوباره ایران به طرفین جنگ قره‌باغ

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی وزارت خارجه ایران در پی اصابت چند راکت جنگی به مناطق مرزی ایران به طرفین جنگ قره‌باغ هشدار داد.

در پی تداوم درگیری میان ارمنستان و جمهوری آذربایجان بر سر منطقه قره‌باغ، چند فقره راکت و خمپاره به برخی مناطق مرزی ایران اصابت کرد. سعید خطیب‌زاده، در توئیتی ضمن هشدار به دو کشور آذربایجان و ارمنستان نوشت: «نیروهای مسلح حافظ امنیت و آرامش شهروندان از جمله ساکنین در مناطق مرزی شمال غرب کشور هستند. در صورت تکرار اینگونه گلوله‌پراکنی‌ها، جمهوری اسلامی ایران بی‌تفاوت نخواهد ماند».

او با بیان اینکه اخبار نگران‌کننده‌ای در این زمینه طی روز جاری گزارش شده تاکید کرد که این مسئله به هیچ وجه «قابل پذیرش» نیست.

خطیب‌زاده در ادامه اخبار درباره اقدام متقابل از سوی نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران را تکذیب کرد و نوشت: «حفظ امنیت و آرامش شهروندان ایرانی ساکن در مناطق مرزی خط قرمز نیروهای مسلح کشورمان به شمار می‌رود».

این در حالی است که ایران در تاریخ 3 اکتبر نیز چنین هشداری داده بود. بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با تاکید بر اینکه «تحرکات در مناطق مرزی به طور جدی و با حساسیت تمام از سوی جمهوری اسلامی ایران در حال رصد است»، گفت: «در این ارتباط ضمن اعلام غیر قابل تحمل بودن هرگونه تعرض از سوی هر یک از طرف‌های درگیر در منطقه به خاک کشورمان، به همه طرف‌ها در زمینه مراقبت لازم در این خصوص هشدار جدی می‌دهیم».

گفتنی است، در اوائل ماه اکتبر و همزمان با اوج‌گیری درگیری بین دو کشور آذربایجان و ارمنستان، گزارش‌هایی درباره اصابت بیش از 20 خمپاره به خاک ساحلی رود ارس و روستای قره‌قباق اصلاندوز منتشر شد.