سقوط پهپادی متعلق به آذربایجان یا ارمنستان در یک روستای مرزی ایران

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

معاون سیاسی، امنیتی استاندار اردبیل با تایید سقوط یک فروند پهپاد در اراضی زراعی روستای اوزن تپه علیا از توابع شهرستان مرزی پارس‌آبادمغان اعلام کرد که تعلق و مالکیت این پهپاد و چگونگی سقوط آن در منطقه تحت بررسی است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایرنا، بهروز ندایی، سه‌شنبه 13 اکتبر 2020 با بیان اینکه منابع محلی احتمال می‌دهند که این پهپاد متعلق به ارتش آذربایجان یا ارمنستان باشد که از دو هفته پیش در آن سوی مرزهای شمالی ایران با هم درگیر شده‌اند، تصریح کرد: «تعلق و مالکیت این پهپاد و چگونگی سقوط آن در منطقه تحت بررسی است».

ندایی اظهار کرد که سقوط این پهباد خسارتی نداشته است.

در نزاع اخیر آذربایجان و ارمنستان، این دو کشور بارها از پهپاد برای انهدام مواضع همدیگر استفاده کردند.

درگیری بین ارمنستان و آذربایجان بر سر منطقه قره‌باغ از دو هفته پیش آغاز شد. این اختلاف از سال 1988 وجود داشت و در سال 1992 به درگیری‌های نظامی تبدیل شد.

همچنین از 12 ژوئیه 2020 بار دیگر بین دو کشور جنگ درگرفت تا 25 ژوئیه، ارمنستان مرگ 6 نظامی و جمهوری آذربایجان مرگ 12 نظامی را تایید کردند.

گفتنی است، وزرای خارجه دو کشور ارمنستان و جمهوری آذربایجان، 10 اکتبر در گفتگوی سه جانبه در پایتخت روسیه با برقراری آتش بس در منطقه قره باغ موافقت کردند.

«سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه با اعلام خبر این توافق گفت که آتش بس با تبادل اسرا و اجساد کشته شدگان این درگیریها آغاز می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید